Simona Halep s-a retras de la 's-Hertogenbosch

Miercuri, 18 Iunie 2014, ora 20:40
39790 citiri

Simona Halep s-a retras in turul doi de la 's-Hertongenbosch, in setul secund al meciului cu Annika Beck, din cauza unei accidentari la umar.

Primele probleme au aparut la finalul setului unu, cand Halep a solicitat interventia echipei medicale. Romanca a revenit pe teren, a mai jucat cinci game-uri, a cerut din nou ajutorul medicilor, iar apoi a decis sa abandoneze.

Deocamdata nu se stie cat de grava este accidentarea pe care Simona Halep a suferit-o la umar.

Ocupanta locului trei in clasamentul mondial a inceput greoi meciul, permitandu-i lui Beck sa conduca cu 3-0 si 4-1. Simona si-a revenit insa rapid, iar dupa un game alb a facut un break si a reusit sa egaleze la patru.

Maturitatea Simonei Halep si-a spus din nou cuvantul, in cel mai important moment al primului set. La 5-5, Halep a facut un break si apoi si-a pastrat serviciu pentru un 7-5 prin care a castigat primul set.

Setul secund a fost unul palpitant, cu break-uri din partea ambelor jucatoare, dar meciul s-a oprit la 3-2 in favoarea lui Beck.

Simona Halep nu si-a putut apara astfel trofeul castigat anul trecut.

Urmatorul turneu la care Halep este inscrisa este cel de la Wimbledon.

HALEP - BECK 7-5, 2-3

Setul 2

20:39 - Simona Halep s-a retras din cauza unei accidentari la umar!

20:35 - Halep reuseste rebreack-ul si scorul este 2-3!

20:31 - Beck face inca un break si conduce cu 3-1.

20:25 - Beck castiga rapid pe propriul serviciu si conduce cu 2-1.

20:24 - Beck face rebreak si egaleaza la unu.

20:19 - Halep incepe perfect setul secund, cu un break si are 1-0!

Info: Surpriza de proportii in celalalt meci transmis in direct de Ziare.com: Australia conduce Olanda cu 2-1!!! Meciul este LIVE aici.

20:10 - Incepe setul secund!

Setul 1

20:08 - Halep castiga primul set! Romanca salveaza trei mingi de break si castiga primul set cu 7-5!

20:02 - Halep face break!!! La prima sansa de break, romanca nu iarta si acum serveste pentru castigarea setului!

19:58 - Halep ia si ea serviciul si scorul este 5-5.

19:53 - Beck castiga pe propriul serviciu si are 5-4.

19:51 - Halep se impune pe propriul serviciu si egaleaza la patru!

19:48 - Halep face break si scorul devine 3-4!!!

19:42 - Halep face si ea un game alb si scorul este 4-2 pentru Beck.

19:38 - Beck castiga un game alb si conduce cu 4-1!

19:36 - Halep salveaza o minge de break si ia primul punct dupa un game foarte disputat.

19:29 - Nemtoaica se impune din nou pe propriul serviciu si are 3-0.

19:26 - Beck face break si conduce cu 2-0.

19:21 - Beck castiga primul game al meciului pe propriul serviciu.

19:19 - A inceput meciul!!!

19:04 - Gata, meciul va incepe din clipa in clipa!

18:44 - Ultimul anunt al organizatorilor: meciul va incepe la 19:15.

18:15 - Organizatorii au facut un nou anunt: meciul va incepe dupa ora 18:45.

17:30 - Meciul Simonei Halep va incepe dupa ora 18:00.

Annika Beck ocupa locul 55 in clasamentul WTA. Cele doua sportive s-au mai intalnit de doua ori, Halep fiind de fiecare data invingatoare.

Daca se va califica in turul urmator, Halep o va intalni pe Magdalena Rybarikova din Slovacia.

Simona Halep a castigat anul trecut turneul din Olanda.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#Simona Halep Annika Beck live, #Simona Halep Annika Beck, #Simona Halep Annika Beck rezultat , #stiri Simona Halep