Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Joi, 14 Mai 2015, ora 18:20
11409 citiri

Simona Halep a parasit, joi, intrecerea de dublu de la Roma, acolo unde a facut echipa cu Francesca Schiavone.

Cele doua au pierdut intalnirea din turul II disputata impotriva cuplului format din Alla Kudryavtseva si Anastasia Pavlyuchenkova, scor 4-6, 4-6.

Simona a surprins pe toata lumea acceptand sa evolueze in meciul de dublu la doua ore dupa ce evoluase excelent la simplu, meci incheiat cu o victorie categorica in fata lui Venus Williams.

Halep si Schiavone au inceput groaznic partida, fiind conduse cu 4-0 in primul set. Cele doua au reusit sa revina, au egalat la 4, insa au cedat pana la urma.

Setul al doilea a fost echilibrat pana la scorul de 4-4, atunci cand Kudryavtseva si Pavlyuchenkova s-au distantat decisiv, obtinand calificarea in sferturile de finala.

Pentru Simona ramane insa un meci bun de pregatire, ea jucand la dublu doar pentru a avea mai multe partide in picioare inainte de Roland Garros.

Ziare.com v-a tinut la curent cu detaliile partidei de la Roma, iar mai jos aveti rezumatul acesteia.

Kudryavtseva/ Pavlyuchenkova - Halep/ Schiavone 6-4, 6-4

18:18 - Simona si Schiavone pierd din pacate partida de dublu!

17:42 - Din pacate, Simona si Francesca pierd primul set dupa o revenire exceptionala.

17:35 - Superb! Romanca si italianca revin in joc si egaleaza!

17:25 - Reusesc Halep si Schiavone un rebreak. Mai au nevoie de unul pentru a egala situatia in primul set.

17:10 - Din pacate, Halep si Schiavone isi pierd serviciul in primul game al partidei.

17:08 - Incepe meciul!

INFO: Simona Halep a intrat pe teren la doua ore dupa ce a evoluat la simplu.

INFO: Halep si Schiavone se lupta pentru calificarea in sferturile de la dublu cu Alla Kudryavtseva si Anastasia Pavlyuchenkova.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...