Simona Halep, lovitura extraordinara la Stuttgart (Video)

Joi, 23 Aprilie 2015, ora 07:13

Simona Halep a reusit lovitura zilei in tenisul mondial in meciul disputat contra ibericei Garbine Muguruza in turul secund de la Stuttgart.

In setul decisiv al partidei disputata miercuri seara, la scorul de 2-2 si pe serviciul romancei, aceasta a reusit sa castige game-ul cu o lovitura extraordinara.

Dupa un schimb de mingi ceva mai lung, Muguruza a reusit s-o scoata pe Halep in afara terenului, insa aceasta i-a dat o replica pe masura.

Mingea trimisa de Simona a lasat-o fara replica pe jucatoarea din Spania.

Cei de la WTA au inclus acest punct castigat de Halep la categoria "Hot Shot".

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Stuttgart dupa ce a trecut in trei seturi de Garbine Muguruza.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Stuttgart dupa un meci superb

Romanca s-a impus dupa aproape doua ore de joc cu scorul de 3-6, 6-1, 6-3.

A fost prima victorie pentru Simona in duelurile directe cu Muguruza.

Presa internationala, despre victoria Simonei Halep la Stuttgart

In sferturile de finala ale intrecerii din Germania, Halep va da peste invingatoarea meciului dintre Sara Errani si Zarina Diyas.