Simona Halep nu a scapat de problemele medicale: Ce spune despre accidentare

Miercuri, 13 Ianuarie 2016, ora 14:18

Simona Halep nu a scapat de problemele medicale si a marturist ca inca resimte dureri la piciorul stang, acolo unde a acuzat o accidentare in finalul anului trecut.

Numarul 2 WTA a explicat ca durerile au aparut in debutul setului secund al meciului cu cehoaica Pliskova, din sferturile de finala de la Sydney, insa acestea au disparut rapid.

Halep mai spune ca nu se pune problema sa nu evolueze joi, in semifinale.

"O sa fac un masaj si o sa fiu pregatita pentru semifinala. Sunt ok, putin obosita, insa este normal pentru ca este doar al doilea meci al anului pentru mine.

Am resimtit dureri in al doilea game din setul secund, insa dupa acel game durerile au disparut", a spus Simona la conferinta de presa.

Simona Halep vorbeste despre meciul de foc din semifinalele de la Sydney

Simona Halep s-a calificat, miercuri dimineata, in semifinalele turneului WTA de la Sydney dupa o victorie splendida.

Romanca a trecut in doua seturi, scor 6-4, 7-5, de o adversara de top, este vorba despre Karolina Pliskova, numarul 11 WTA.

Simona Halep, meci de foc in semifinale la Sydney: Intalneste o dubla campioana de Grand Slam

In semifinala programata joi, Simona o va intalni pe rusoaica Svetlana Kuznetsova. Partida va incepe la ora 07:00 si va fi transmisa in direct pe site-ul Ziare.com.