Simona Halep s-a calificat in finala Turneului Campioanelor

Sambata, 02 Noiembrie 2013, ora 19:21
19100 citiri

Simona Halep s-a calificat sambata seara in finala Turneului Campioanelor de la Sofia, dotat cu premii in valoare totala de 750.000 de dolari.

Tenismena noastra a invins-o in semifinale pe sarboaica Ana Ivanovici, in trei seturi, scor 2-6, 6-1, 6-3, la capatul unei partide ce-a durat o ora si 50 de minute.

Constanteanca a inceput slab disputa si a pierdut usor primul set, dar in setul doi nu i-a dat nicio sansa sportivei din Serbia.

Asa ca s-a ajuns in setul decisiv, unul pe care Simona l-a inceput cum nu se poate mai prost: si-a pierdut de doua ori serviciul. A avut insa o revenire fantastica si a castigat sase game-uri la rand, urmand a juca finala.

In ultimul act, Simona o va intalni pe castigatoarea celei de-a doua semifinale, in care se intalnesc australianca Samantha Stosur si rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova.

Finala turneului de la Sofia e programata duminica si va putea fi urmarita in direct pe Ziare.com.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Simona Halep si Ana Ivanovic, din semifinalele Turneului Campioanelor de la Sofia.

Simona Halep - Ana Ivanovic 2-6, 6-1, 6-3

SIMONA HALEP MERGE IN FINALA

ora 19:21 - Simona Halep isi castiga cu usurinta serviciul si o invinge in trei seturi pe Ana Ivanovic.

ora 19:19 - Break reusit de Simona, care serveste pentru castigarea meciului.

ora 19:14 - Constanteanca isi castiga la 0 serviciul si trece in avantaj.

ora 19:11 - Break reusit de Simona si scorul devine egal, 3-3.

ora 19:04 - Simona revine de la 0-40 si isi castiga serviciul.

ora 19:00 - Re-break Simona, care nu renunta la lupta.

ora 18:57 - Simona isi pierde din nou serviciul si Ana Ivanovici face un pas importat spre castigarea partidei.

ora 18:47 - Din pacate, reprezentanta noastra isi pierde usor serviciul.

ora 18:45 - Simona incepe la serviciu setul 3.

ora 18:42 - Mergem in setul decisiv.

ora 18:41 - Un nou break si Simona castiga la pas setul 2.

ora 18:32 - Simona isi castiga serviciul, la fel si Ivanovic.

ora 18:23 - Break la 0 reusit de Simona si scorul devine 3-0 pentru sportiva noastra in setul 2.

ora 18:17 - Break reusit de Simona chiar in startul setului.

ora 18:14 - A inceput setul 2, tot cu Ivanovic la serviciu.

ora 18:07 - Un nou break reusit de Ivanovic, care isi adjudeca primul set.

ora 18:02 - Simona a avut o minge de re-break, dar in cele din urma Ivanovic si-a castigat serviciul si conduce cu 5-2 in primul set.

ora 17:57 - Break la 0 reusit de Ana Ivanovic.

ora 17:49 - Re-break reusit de sarboaica.

ora 17:42 - Simona reuseste un break si preia conducerea.

ora 17:36 - Ambele tenismene si-au castigat serviciul in acest start de meci.

ora 17:30 - Jocul a inceput, cu Ivanovic la serviciu.

ora 17:20 - Partida sta sa inceapa.

INFO: Semifinala se va disputa dupa sistemul cel mai bun din trei seturi.

INFO: In grupe, Simona a castigat cele trei meciuri disputate, fara sa piarda vreun set.

INFO: Cealalta semfinala le va opune pe Samantha Stosur (Australia) si Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) si se va disputa tot sambata.

Finala turneului din Capitala Bulgariei e programata duminica.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#LIVE Simona Halep Ana Ivanovic, #LIVE Simona Halep semifinale Turneul Campioanelor , #stiri Simona Halep