Simona Halep se califica in sferturile de finala la Bucuresti

Joi, 14 Iulie 2016, ora 19:46
21217 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Bucuresti dupa ce a invins-o pe bulgaroaica Isabella Shinikova.

Jucatoarea noastra a trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-3, dupa o partida ce a durat putin peste o ora.

Confruntarea nu i-a pus nicio problema Simonei, care s-a impus clar fara sa forteze prea tare.

Simona a facut diferenta in primul set cu un break, ce i-a fost suficient sa se impuna cu 6-4.

In actul secund, Simona s-a desprins inca de la inceput si a trait finalul fara emotii.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe jucatoarea Danka Kovinici, locul 54 WTA.

Partida va avea loc vineri, de la ora 19:30, in direct pe Ziare.com.

Aceasta va fi prima intalnire dintre cele doua jucatoare.

HALEP - SHINIKOVA 6-4, 6-3

19:47 - Simona face rebreak si se califica in sferturi!

19:44 - Shinikova face break si ramane in meci.

19:38 - Simona face rebreak si va servi pentru calificare.

19:35 - Simona isi pierde serviciul, scorul este 4-2 pentru ea.

19:31 - Simona mai face un break si are 4-1!

19:29 - Simona nu are probleme la serviciu si conduce cu 3-1.

19:25 - Simona face break si conduce cu 2-1.

19:24 - Simona isi face si ea serviciul cu emotii si egaleaza.

19:20 - Shinikova isi face cu greu serviciul si are 1-0 in startul setului secund.

19:14 - Simona isi face serviciul si castiga primul set!

19:09 - Simona rateaza patru mingi de set, iar Shinikova isi face serviciul. Urmeaza Simona la serviciu pentru castigarea setului.

19:04 - Simona salveaza o minge de break si conduce cu 5-3.

19:00 - Simona rateaza doua mingi de break, scorul devine 4-3.

18:56 - Simona isi face iar serviciul si are 4-2.

18:53 - Simona rateaza o minge de break, iar Shinikova isi face serviciul.

18:49 - Simona reuseste un game alb si are 3-1!

18:47 - Simona face break si trece in avantaj!

18:45 - Simona salveaza o minge de break, isi face serviciul si egaleaza la unu.

18:39 - Shinikova si-a facut serviciul si are 1-0.

18:37 - Shinikova serveste prima.

Info: Partida incepe dupa ora 18:30

Simona ocupa locul 5 WTA, in timp ce Shinikova este pe locul 156.

Aceasta este prima intalnire dintre cele doua sportive.

Invingatoarea o va intalni in sferturile de finala pe castigatoarea dintre Polina Leykina si Danka Kovinici.

Meciul e televizat de Digi Sport.

Cherecheș, extrădat din Germania. Fostul primar din Baia Mare este adus cu mașina în România
Fostul primar al municipiului Baia Mare Cătălin Cherecheş a fost preluat din Germania şi se află în drum spre România, pentru executarea pedepsei cu închisoarea, fiind condamnat la cinci...
UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...
#Simona Halep Bucuresti, #Simona Halep Bucuresti Live, #Simona Halep optimi Bucuresti , #stiri Simona Halep