Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi la Indian Wells

Marti, 17 Martie 2015, ora 22:38
7245 citiri

Simona Halep si-a aflat posibila adversara din sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, dotat cu premii in valoare totala de 6,1 milioane de dolari.

Daca o va invinge pe cehoaica Karolina Pliskova, in optimi, tenismena noastra o va intalni in sferturi pe spaniola Carla Suarez Navarro (favorita nr.12).

Iberica a trecut marti seara, in optimi, de britanica Heather Watson, in trei seturi, scor 7-6, 3-6, 6-1.

Daca se vor intalni in sferturi, va fi cea de-a 9 infruntare intre Simona Halep si Carla Suarez Navarro. Dupa 8 intalniri, scorul e egal, 4-4:

2013, la s'Hertogenbosch: 6-3, 6-2 pentru Simona;

2014, la New Haven: 3-6, 6-4, 6-1 pentru Simona.

Carla Suarez Navarro are 26 de ani, ocupa locul 13 in ierarhia WTA si a castigat doar un turneu pana acum.

Partida din optimi dintre Simona Halep si Karolina Pliskova poate fi urmarita in aceasta noapte in direct pe site-ul Ziare.com.

”Le este teamă de mine”. Declarația lui Cătălin Cîrstoiu despre contracandidații săi, în fața unor sticle cu ”tărie”
Candidatul PSD-PNL pentru Primăria Generală a Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, afirmă că le-a cumpărat, de la un târg din curtea Ministerului Agriculturii, câte o sticlă de tărie...
Drumul anevoios al strângerii semnăturilor pentru alegeri: ”În 2020 s-a putut online, în 2024 trebuie cu pixul” VIDEO
Cu doar câteva zile înainte de termenul până la care trebuie depuse semnăturile pentru candidaturile la alegerile locale și europarlamentare, candidații AUR și ai Alianței Dreapta Unită...
#Simona Halep adversara sferturi, #Simona Halep Indian Wells , #stiri Simona Halep