Simona Halep, victorie neconvingatoare in primul meci din 2016: Reactii din presa internationala

Marti, 12 Ianuarie 2016, ora 12:25
7570 citiri

Simona Halep a debutat cu o victorie in sezonul 2016, insa nu i-a convins pe jurnalistii straini.

Numarul 2 WTa a avut nevoie de trei seturi pentru a trece de Caroline Garcia, din Franta, iar acest lucru s-a vazut si in reactiile din presa internationala.

Iata cateva dintre acestea:

"Halep s-a luptat cu durerea si o invinge pe Caroline Garcia cu scorul de 6-4, 2-6, 6-1. N-a fost o evolutie convingatoare, insa este o victorie importanta." - WTA

Simona Halep se impune cu emotii in primul meci din 2016

"Simona Halep si-a facut treaba si s-a calificat in sferturile de finala" - site oficial turneu Sydney

"Prima victorie din 2016 pentru Simona Halep. Ne asteptam sa urmeze mult mai multe. A invins-o pe Garcia cu scorul de 6-4, 2-6, 6-1." - Tennis TV

"Dupa absenta de la Brisbane, Simona Halep si-a inceput sezonul cu o victorie. A trecut in trei seturi de Caroline Garcia." - MundoTenis

"Simona Halep isi incepe anul 2016 cu o victorie printre problemele de sanatate." - Punto de Break

Simona Halep, in sferturi la Sydney: Ce adversara are si cand va avea loc meciul

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Sydney dupa ce a invins-o cu emotii pe Caroline Garcia, din Franta.

Romanca s-a impus in trei seturi, scor 6-4, 2-6, 6-1, la capatul unei partide in care a acuzat si probleme medicale.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Simona Halep presa internationala, #Simona Halep presa reactii, #Simona Halep tenis rezultate , #stiri Simona Halep