Surpriza pentru Simona Halep: Cu cine va juca in semifinale la Roma

Vineri, 15 Mai 2015, ora 16:57
25635 citiri

Simona Halep a aflat vineri adversara din semifinalele turneului de la Roma.

In penultimul act al competitiei din capitala Italiei, tenismena noastra o va intalni sambata dupa-amiaza pe spaniola Carla Suarez Navarro, aflata pe locul 10 in clasamentul WTA.

Navarro a produs surpriza vineri si a invins-o clar in sferturi pe castigatoarea de la Madrid, cehoaica Petra Kvitova (locul 4 WTA), scor 6-3, 6-2, la capatul unui joc ce a durat o ora si 13 minute.

Va fi cea de-a 10-a intalnire intre Simona Halep si Carla Suarez Navarro. Dupa primele noua, sportiva noastra conduce cu 5-4.

Ultima confruntare dintre cele doua a avut loc anul acesta in sferturi la Indian Wells, iar Simona s-a impus in trei seturi. Dar iata toate meciurile celor doua:

2013, New Haven: 3-6, 6-4, 6-1 pentru Simona;

2015, Indian Wells: 5-7, 6-1, 6-1 pentru Simona.

Carla Suarez Navarro are 26 de ani, iar in cariera ei a castigat un singur titlul WTA: anul treuct, la Openul Portugaliei.

Semifinala dintre Simona Halep si Carla Suarez Navarro va avea loc sambata, la o ora ce va fi anuntata vineri seara de organizatorii turneului de la Roma.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Petra Kvitova (fav.4) si Carla Suarez Navarro (fav.10), din sferturile de finala ale turneului de la Roma.

Desfasurarea partidei:

Petra Kvitova - Carla Suarez 3-6, 2-6

ora 16:57 - Setul doi e castigat tot de Suarez, iar spaniola obtine o victorie neasteptat de usoara.

ora 16:18 - Primul set e castigat de spaniola, care a reusit un break inca din primul game.

ora 15:45 - A inceput partida.

ora 15:25 - Intalnirea dintre cei doi s-a incheiat cu victoria in trei seturi a lui Ferrer, astfel ca meciul dintre Kvitova si Suarez va incepe in cateva minute.

ora 15:10 - Partida va incepe dupa terminarea intlanirii dintre David Goffin si David Ferrer, aflata pe final.

INFO: Castigatoarea acestei partide o va intalni sambata in semifinale pe Simona Halep.

Simona Halep a zdrobit-o pe Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma

Turneul de la Roma, dotat cu premii in valoare totala de 2,1 milioane de dolari, are loc in perioada 11-17 mai.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#LIVE adversara Simona Halep, #Simona Halep semifinale Roma, #Simona Halep adversara semifinale , #stiri Simona Halep