WTA a anuntat clasamentul mondial: Cum arata noul top 10

Luni, 23 Septembrie 2019, ora 07:03
35717 citiri

Asociatia de Tenis Feminin (WTA) a anuntat, luni dimineata, noul clasament mondial, ca urmare a rezultatelor inregistrate in ultima saptamana.

In top 10 WTA nu s-au inregistrat modificari in ce priveste pozitiile ocupate de jucatoare, ci doar la punctajele acestora.

Astfel, Ashleigh Barty a pierdut 55 de puncte, Karolina Pliskova 290, iar Kiki Bertens 180.

De cealalta parte, Elina Svitolina a acumulat inca 29 de puncte, iar Naomi Osaka inca 165 de puncte.

Simona Halep ramane pe locul 6, desi putea sa urce o pozitie in cazul in care Naomi Osaka n-ar fi ajuns in finala turneului din Japonia.

10. Belinda Bencic 3.738

Locurile ocupate de sportivele noastre: Simona Halep - locul 6, Sorana Cirstea - locul 96 (in cadere un loc), Mihaela Buzarnescu - locul 103 (in cadere 2 locuri), Monica Niculescu - locul 106 (in cadere 2 locuri), Irina Begu - locul 117 (in cadere 19 locuri), Patricia Tig - locul 118 (in crestere 6 locuri)

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona Halep clasament WTA, #clasament WTA septembrie 2019 , #stiri Simona Halep