Simona Halep, dialog halucinant la Singapore: Recunoaste ca a cedat deliberat setul doi al meciului cu Radwanska

Joi, 29 Octombrie 2015, ora 21:42
12286 citiri

Simona Halep a recunoscut ca a cedat deliberat setul al doilea al partidei cu Agnieszka Radwanska, de la Turneul Campioanelor.

Sportiva noastra a purtat un dialog de-a dreptul halucinant cu un jurnalist la conferinta de presa sustinuta dupa partida din Singapore.

Acesta a intrebat-o direct daca a renuntat la lupta dupa ce a pierdut primul set, iar Simona a recunoscut sincer ca asa s-a intamplat.

Iata cum a decurs dialogul dintre cei doi, conform WTA:

Reporter: Dupa primul set, ai stat si te-ai gandit ca ai incheiat meciul?

Simona Halep: Da!

Reporter: Da?

Simona Halep: Da.

Reporter: Vorbeste putin despre asta.

Simona Halep: Meciul era terminat pentru mine. Nu mai aveam energie, eram obosita. Simteam ca am ratat o mare sansa sa castig setul si, probabil, o sansa la fel de mare de a castiga chiar meciul.

Ironia face ca si adversara Simonei, Agnieszka Radwanska, sa fi recunoscut ca si ea ar fi renuntat la lupta in setul al doilea daca il pierdea pe primul. Asadar, momentul decisiv al jocului pare ca a fost tiebreak-ul in care Simona a fost intoarsa de la 5-1.

Ce sansa uriasa a ratat Simona Halep la Turneul Campioanelor! Radwanska era gata sa renunte: Nici nu m-am antrenat

Simona Halep a fost eliminata inca din faza grupelor de la Turneul Campioanelor, acolo unde era principala favorita.

Sportiva noastra a fost invinsa de poloneza Agnieszka Radwanska in doua seturi, scor 7-6, 6-1.

Cu numai o victorie si doua infrangeri, Simona isi ia adio de la Singapore pentru cel putin un an.

Gabriela Firea a intrat în campanie electorală încă din prima zi de la nominalizare: „Acum avem o şansă în plus. Votul trebuie să fie util”
Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, proaspăt desemnată candidatul social-democraților la Primăria Capitalei, și-a început deja discursurile de candidat, marți, 23 aprilie, la nici...
Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
#Simona Halep Radwanska Turneul Campioanelor, #Simona Halep declaratie Turneul Campioanelor, #Simona Halep Turneul Campioanelor rezultate , #Turneul Campioanelor