Simona Halep a cerut ajutorul lui Darren Cahill: Australianul a tinut un discurs motivational

Duminica, 23 Octombrie 2016, ora 12:57
11643 citiri

Simona Halep a dat semne de nervozitate in startul setului secund al meciului cu Madison Keys, din grupa Rosie de la Turneul Campioanelor.

La 2-1 pentru Keys in setul secund, Simona l-a chemat pe Darren Cahill pe teren si i-a spus ca este ingrijorata de lovitura sa de rever.

Australianul i-a spus sa nu se teama si a incercat sa o incurajeze.

"Intotdeauna vei avea suisuri si coborosuri, dar esti la carma jocului. Jocul este in mana ta, n-ai niciun motiv de ingrijorare! Ramai pozitiva, lasa lucrurile negative in urma. Ai fost incredibila in primul set, ai avut sanse bune si in setul secund!", i-a spus Cahill sportivei noastre.

Revenita pe teren, Simona a castigat urmatorul game fara probleme, la zero.

Contractul dintre Simona si Darren expira la finalul acestei competitii, dar australianului i-a fost facuta o oferta de prelungire.

C.S.

Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...