Simona Halep a zdrobit-o pe Serena Williams: 6-0, 6-2!

Miercuri, 22 Octombrie 2014, ora 12:18
120350 citiri

Simona Halep a obtinut o victorie magnifica in fata Serenei Williams la Turneul Campioanelor, scor 6-0, 6-2, intr-un meci din grupa rosie ce a avut o desfasurare extraordinara.

"Balaurul" Serena Williams a avut o prestatie de nerecunoscut in fata Simonei Halep. Sportiva noastra a gestionat cu calm situatia si a oferit o lectie de tenis in fata unui adversar ce a parut mai slab ca oricand.

Simona Halep isi facea fara probleme punctele, in timp ce Serena Williams se intrecea in greseli nefortate si dublu faulturi. Dupa cateva minute, raportul greselilor nefortate era deja 10-1, iar Halep a avut calea deschisa catre castigarea setului.

Romanca a avut nevoie de doar 20 de minute uluitoare pentru un 6-0 in care putini ar fi crezut.

In setul secund, Serena Williams a fost ceva mai prezenta in joc, a inceput sa conteze, dar nu a reusit sa-i puna prea multe probleme Simonei Halep.

Americanca a castigat primul game din meci cand Halep conducea cu 2-0, dar reprezentanta noastra a revenit si s-a desprins din nou, luand setul secund cu 6-2.

A fost cea mai importanta victorie din cariera Simonei Halep, care a luat astfel o optiune serioasa pentru calificarea in semifinalele Turneului Campioanelor.

Dupa doua meciuri, Halep conduce in grupa rosie, cu doua victorii din tot atatea meciuri.

In ultima runda din grupa rosie, Simona Halep o va intalni pe Ana Ivanovici, iar Serena Williams se va duela cu Eugenie Bouchard. Data nu a fost stabilita deocamdata.

Aceasta a fost prima victorie pe care Simona Halep a obtinut-o din patru meciuri.

HALEP - WILLIAMS 6-0, 6-2

12:19 - Simona Halep castiga si acest game si o invinge pe Serena Williams!

12:17 - Simona salveaza cele doua mingi de break si egaleaza la 40.

12:16 - Serena Williams are doua mingi de break.

12:12 - Serena isi castiga serviciul si ramane in meci. Simona serveste pentru castigarea partidei.

12:09 - Halep salveaza mingea de break si conduce cu 5-1!

12:07 - Serena Williams are minge de break in game-ul al saselea.

12:02 - Simona Halep face inca un break si conduce cu 4-1!

12:01 - Simona Halep are inca o minge de break.

12:01 - La 30-30, pe propriul serviciu, Serena Williams decide sa-si schimbe racheta.

11:59 - Halep isi castiga serviciul si conduce cu 3-1.

11:55 - Serena are inca o minge de break, americanca da semne tot mai puternice de revenire.

11:50 - Serena Williams reuseste primul game din acest meci pe propriul serviciu.

11:47 - Simona Halep isi face cu ceva emotii serviciul, dar conduce cu 2-0 in setul secund.

11:42 - Serena Williams are prima sansa de break din acest meci.

11:39 - Halep reuseste inca un break si incepe perfect setul secund.

11:38 - Halep are inca doua mingi de break in primul game al setului secund.

11:36 - Setul secund incepe cu Serena la serviciu.

11:34 - Halep incheie primul set cu un as superb si castiga cu 6-0 dupa doar 20 de minute!

11:32 - Halep are 40-0 si mai are nevoie de un punct pentru castigarea setului.

11:29 - Halep reuseste break-ul, are 5-0 si serveste pentru castigarea setului!

11:28 - Inca o minge de break pentru Halep! Serena este un simplu jalon!

11:25 - Halep conduce cu 4-0! Serena greseste minge dupa minge!

11:25 - Serena are deja zece greseli nefortate!

11:22 - Halep conduce cu 3-0! Serena comite dubla greseala dupa dubla greseala si pare ravasita!

11:21 - Doua mingi de break pentru Simona Halep in game-ul trei.

11:20 - Serena are mari probleme pe propriul serviciu si a avut deja cateva reactii nervoase.

11:19 - Halep serveste foarte bine si castiga game-ul pe propriul serviciu.

11:16 - Break Simona Halep! Sportiva noastra incepe perfect si ia un game pe serviciul Serenei.

11:13 - Incepe meciul!

11:12 - Incalzirea s-a incheiat, meciul va incepe in cateva secunde.

11:07 - Cele doua jucatoare au inceput incalzirea.

11:06 - Serena Williams castiga tragerea la sorti si va servi prima.

11:02 - Simona Halep este primita cu multa simpatie la intrarea pe teren. Sportiva noastra zambeste larg.

11:01 - Cele doua jucatoare intra pe teren.

10:20 - Meciul de dublu s-a incheiat, urmeaza duelul dintre Halep si Williams!

Info: Meciul incepe dupa ora 10:30.

Castigatoarea acestei partide se va califica aproape sigur in semifinalele Turneului Campioanelor.

Aceasta este a patra intalnire directa dintre cele doua sportive. La precedentele trei, Serena s-a impus de fiecare data.

Pazea, Simona! Singura cale posibila pentru a o bate pe Serena Williams Interviu

Castigatoarea acestei partide va primi un cec in valoare de 143 de mii de euro.

In primul meci de la Turneul Campioanelor, Simona Halep a invins-o pe Eugenie Bouchard, in timp ce Serena Williams a trecut de Ana Ivanovici.

In ultima etapa, Halep va da peste Ana Ivanovici, iar Serena o va intalni pe Eugenie Bouchard.

La televizor, meciul Simona Halep - Serena Williams este transmis de Digi Sport 2 si Dolce Sport 1.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţie de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....
#Simona Halep Serena Williams, #Simona Halep Serena Williams Live, #Simona Halep Serena Williams direct, #Simona Halep Serena Williams Turneul Campioanelor, #Simona Halep Turneul Campioanelor, #televizare Halep Williams , #Turneul Campioanelor