Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriza mare la US Open: Cea mai periculoasa adversara de pe partea de tablou a Simonei Halep a fost eliminata

Miercuri, 02 Septembrie 2015, ora 07:13
16604 citiri

Seria surprizelor de la US Open pare a fi de neoprit! Una dintre jucatoarele pe care Simona Halep o putea intalni in optimile de finala a fost eliminata in mod neasteptat, dupa ce a pierdut setul secund cu 0-6.

Este vorba despre elvetianca Timea Bacsinszky, ocupanta locului 14 in clasamentul WTA.

Aceasta a fost invinsa de cehoaica Barbora Strycova (locul 42 WTA), cu scorul 7-5, 6-0.

Meciul a durat doar o ora si 22 de minute. In turul urmator, Strycova o va intalni pe Q. Wang.

Simona Halep mai are o singura adversara redutabila pana in sferturile de finala, nemtoaica Sabine Lisicki, favorita numarul 24.

Timea Bacsinszky era cea mai periculoasa jucatoare de pe sfertul de tablou al Simonei Halep.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...