Victoria Azarenka, lovita de o problema neasteptata inaintea meciului cu Simona Halep

Marti, 08 Septembrie 2015, ora 18:31
10694 citiri

Victoria Azarenka are o problema neasteptata inaintea meciului cu Simona Halep, din sferturile de finala de la US Open.

Jucatoarea din Belarus a suferit o alergie din cauza echipamentului sportiv, motiv pentru care trebuie sa poarte doua bandaje speciale pe umar.

"Nu am voie sa ma ating in zonele respective, astfel ca a trebuit sa ma protejez", a afirmat Azarenka, intr-o conferinta de presa.

Simona Halep s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale turneului de la US Open, dupa ce a invins-o pe nemtoaica Sabine Lisicki dupa o revenire fantastica.

Simona s-a impus la capatul unui meci ce a durat peste doua ore si jumatate, scor 6-7 (6), 7-5, 6-2.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe bielorusa Victoria Azarenka, ocupanta locului 20 in clasamentul WTA.

Pentru Simona Halep, aceasta este cea mai buna performanta pe care o reuseste la US Open.

C.S.

Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...