Adversara dificila pentru Simona Halep in sferturile de finala de la Roma

Joi, 17 Mai 2018, ora 22:17
15340 citiri

Simona Halep nu va avea o misiune facila in sferturile de finala ale turneului WTA de la Roma, acolo unde va intalni o adversara redutabila.

Caroline Garcia, a saptea tenismena a planetei, este adversara Simonei din duelul pentru semifinale.

Joi seara, in sferturile de finala, Garcia a trecut in doua seturi de Sloane Stephens, scor 6-1, 7-6 (7).

A fost o partida cu doua seturi diametral opuse. Daca in primul dintre ele frantuzoaica a defilat si s-a impus fara probleme, in cel de-al doilea Stephens s-a luptat pana in tie-break, acolo unde a fost invinsa cu 9-7.

Halep si Garcia s-au intalnit de patru ori in circuitul feminin, Simona reusind sa se impuna in trei dintre intalniri.

Ultimul duel direct a avut loc in toamna anului trecut, la Turneul Campioanelor, sportiva noastra impunandu-se cu scorul de 6-4 6-2.

Duelul dintre Halep si Garcia va avea loc vineri seara in direct pe site-ul Ziare.com.

Sloane Stephens - Caroline Garcia 1-6/ 6-7 (7)

22:16 - Caroline Garcia se califica in sferturi dupa un set secund castigat in tie-break.

21:10 - Garcia castiga categoric primul set.

20:44 - Incepe partida!

INFO: Simona s-a calificat in sferturi la Roma fara sa joace, ea profitand de abandonul lui Madison Keys.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...