Simona Halep se califica in sferturi la Miami dupa o victorie splendida cu Venus Williams

Marti, 26 Martie 2019, ora 00:53
55662 citiri

Simona Halep s-a calificat, luni noaptea, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami dupa o victorie splendida cu Venus Williams.

A fost un meci controlat de sportiva noastra, care s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-3.

Constanteanca a inceput perfect partida si, cu doua breakuri, a reusit sa se distanteze la 3-0 in debutul primului set, insa Venus a gasit resursele pentru a-i pune probleme.

S-a mers apoi bine cu serviciul de ambele parti, iar la 4-3 Simona a apelat la sfaturile antrenorului Daniel Dobre. Indicatiile acestuia au fost bune, caci romanca a castigat urmatoarele doua game-uri si s-a impus in primul act.

Partea secunda a inceput intr-o nota ceva mai echilibrata, dar Halep s-a desprins la 3-1 cu un break concretizat apoi cu un game pe propriul serviciu, iar Venus nu a mai putut reveni, desi a mai castigat si ea o data pe serviciul advers.

Victorie clara pentru Halep, care asteapta acum duelul chinezoaicelor Wang, Yafan si Qiang, pentru a-si afla adversara din duelul pentru calificarea in semifinalele turneului din Florida.

Simona Halep - Venus Williams 6-3/ 6-3

00:53 - Game, set si meci Simona Halep!

00:49 - Venus se agata de fiecare punct si ramane in meci. Urmeaza Simona la serviciu.

00:41 - Are ceva emotii Simona, insa ajunge la un game de calificarea in sferturi! (5-2)

00:36 - Romanca are sansa unui nou break, dar pana la urma americanca isi face cu greu serviciul. (4-2)

00:30 - Game Halep si Simona concretizeaza breakul! (4-1)

00:26 - Break la zero pentru Halep! Ar putea fi punctul decisiv al setului secund! (3-1)

00:23 - Din nou isi face Simona serviciul. (2-1)

00:20 - Game si pentru Venus. (1-1)

00:18 - Halep incepe setul al doilea cu un game solid pe serviciu. (1-0)

00:14 - BREAK si SET, SIMONA HALEP! (6-3)

00:10 - Game Halep si Williams va servi pentru a ramane in acest set (5-3)

INFO: Simona apeleaza la sfaturile Daniel Dobre.

00:06 - Game pentru Venus si se pare ca ambele jucatoare merg bine cu serviciul in aceste momente. (4-3)

00:03 - Reuseste si Simona sa isi faca serviciul si se mentine in avantaj. (4-2)

23:59 - Venus isi face serviciul revenind de la 0-40. (3-2)

23:56 - Rebreak pentru Venus! (3-1)

23:50 - Halep revine de la 15-40 si reuseste al doilea break al partidei! (3-0)

23:45 - Game la zero pentru Halep pe serviciu! (2-0)

23:44 - Debut excelent pentru Simona! Break in primul game! (1-0)

23:40 - Incepe meciul cu Venus la serviciu!

23:35 - Ne pregatim de meci, doar cateva minute ne mai despart de primul game.

23:18 - Federer il invinge in doua seturi pe Krajinovic si elibereaza terenul pentru Halep si Williams.

INFO: Halep si Venus s-au mai duelat de sase ori pana acum, fiecare avand cate trei victorii.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Halep Venus Williams Miami, #Halep tenis rezultate, #Simona Halep tenis meciuri , #WTA