Monica Niculescu o invinge pe Simona Halep in turneul de dublu de la Miami dupa un meci nebun

de Marius Doroftei, Editor Ziare.com
Marti, 26 Martie 2019, ora 21:32

Monica Niculescu a obtinut, marti seara, o calificare splendida in sferturile de finala ale intrecerii de dublu feminin de la Miami dupa un meci nebun contra Simonei Halep.

Niculescu si americanca Abigail Spears s-au impus foarte greu, in urma disputarii super tie breakului, in fata perechii formata din Simona Halep si Julia Goerges.

Scorul final al partidei a fost 1-6, 7-5, 10-8.

Primul set nu a avut practic istoric, Simona si Julia impunandu-se categoric si anuntandu-se mari favorite la victorie.

Actul secund parea ca se joaca dupa aceleasi coordonate, romanca si nemtoaica distantandu-se la 4-1, insa Monica si Abigail au avut forta sa revina fantastic si sa se impuna cu un nesperat 7-5.

In super tie break dramatismul a continuat. Halep si Goerges au condus cu 6-1, insa din nou Niculescu si Spears au revenit si au obtinut calificarea in sferturi dupa ce s-au impus cu 10-8.

Cele doua vor da in continuare peste favoritele sase ale intrecerii de dublu, Sam Stosur si Zhang Shuai.

Niculescu/Spears - Halep/Goerges 1-6, 7-5, 10-8

21:32 - Nebunie! Monica Niculescu si Abigail Spears revins superb in super tie break si obtin calificarea in sferturi!

21:18 - Ce rasturnare de situatie! Niculescu si Spears se impun in setul al doilea!

20:58 - Avem parte de un set mai echilibrat, in care Niculescu si Spears incearca sa puna mai multe probleme.

20:28 - Simona si Julia castiga fara probleme primul set si par mari favorite la calificarea in sferturi!

20:13 - Halep si Goerges reusesc doua breakuri in debutul partidei.

20:00 - Incepe partida! Niculescu si Spears sunt primele la serviciu!

INFO: La Miami, Monica Niculescu face pereche cu Abigail Spears, din Statele Unite, in timp ce Simona este colega cu nemtoaica Julia Goerges.

INFO: Invingatoarele vor infrunta in sferturile de finala perechea formata din Sam Stosur si Zhang Shuai.