Prima reactie a Elenei Vesnina dupa victoria de poveste cu Simona Halep (Video)

Marti, 23 Februarie 2016, ora 21:19

Elena Vesnina, numarul 118 WTA, este in culmea fericirii dupa ce a reusit s-o elimine pe Simona Halep de la Doha.

Rusoaica a declarat imediat dupa partida ca este una dintre cele mai importante victorii din intreaga sa cariera.

"Este cea mai importanta victorie din ultimii doi ani. Simona este o jucatoare uimitoare, este foarte solida. A avut ani fantastici si este in Top 10 de atata timp", a spus Vesnina.

Intrebata cum a reusit sa revina de la 1-4 in setul secund, rusoaica a marturisit ca s-a motivat gandindu-se ca joaca pe cea mai importanta arena de la Doha.

"Caracterul meu nu ma lasa sa renunt. Ma gandeam doar ca sunt pe arena centrala si ca trebuie sa lupt in continuare pentru victorie", a mai declarat aceasta.

Simona Halep, infrangere usturatoare la Doha: A pierdut cu numarul 118 WTA!

Simona Halep a inregistrat o infrangere usturatoare in turul al doilea de la Doha, fiind invinsa de jucatoarea aflata pe locul 118 in clasamentul WTA.

A patra jucatoare a lumii a cedat in fata rusoaicei Elena Vesnina in trei seturi, scor, 7-6, 4-6, 1-6, dupa doua ore si 20 de minute de joc.

Simona ajunge astfel la a doua infrangere consecutiva in primul meci disputat in cadrul unui turneu WTA, dupa ce a fost eliminata rapid si de la Dubai, saptamana trecuta.