Simona Halep, in sferturi la Montreal: Ce adversara va avea si ora de start a meciului

Vineri, 29 Iulie 2016, ora 07:10
19069 citiri

Simona Halep s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA de la Montreal, iar dupa cateva ore a aflat si numele adversarei sale.

Sportiva noastra o va intalni, vineri, in duelul pentru semifinale, pe rusoaica Svetlana Kuznetsova.

Aceasta din urma a reusit sa treaca in optimi de dubla campioana de la Wimbledon, este vorba despre cehoaica Petra Kvitova, pe care a invins-o in doua seturi, scor 7-6 (2), 6-3.

Organizatorii Rogers Cup au anuntat si ora de start a intalnirii dintre Halep si Kuznetsova, cele doua urmand a dechide ziua de concurs pe "centralul" de la Montreal.

Partida va incepe la ora 19:30, ora Romaniei, si va fi transmisa in direct pe site-ul Ziare.com.

Citeste mai mult despre victoria obtinuta de Simona Halep in optimile de finala de la Montreal

Simona Halep (5 WTA) si Svetlana Kuznetsova (11 WTA) s-au intalnit de sase ori pana acum in circuitul feminin, fecare avand in palmares cate trei victorii,

Ultima intalnire directa a fost castigata de rusoaica la inceputul acestui an, la Sydney, in Australia.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Simona Halep sferturi Montreal, #Halep Kuznetsova Montreal 2016, #Halep Kuznetsova in direct , #WTA