Simona Halep se califica in semifinale la Stuttgart

Sambata, 29 Aprilie 2017, ora 00:09
36178 citiri

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Stuttgart dupa o victorie confortabila cu Anastasija Sevastova.

Romanca nu a avut emotii in fata unei adversare ce putea fi incomoda pentru ea, impunandu-se cu scorul de 6-3, 6-1.

Partida a inceput bine pentru numarul 5 WTA, ea aratandu-se solida pe serviciu. Simona a fost si prima care a reusit breakul, insa, din pacate pentru ea, a venit si momentul in care a servit slab.

A urmat o perioada cu cinci breakuri consecutive, Halep iesind in avantaj din acest moment si adjudecandu-si primul set.

Actul secund a fost unul la discretia romancei, care a facut rapid doua breakuri si s-a distantat la 4-0, suficient pentru ca Sevastova sa nu mai poata emite nicio pretentie.

Pentru Simona urmeaza acum un duel cu localnica Laura Siegemund, cea care a facut instructie anul trecut cu romanca tot la Stuttgart, cand s-a impus cu 6-1, 6-2. Meciul va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Simona Halep - Anastasija Sevastova 6-3/ 6-1

00:09 - BREAK, SET SI MECI, SIMONA HALEP!

00:07 - Game pentru Simona pe propriul serviciu, iar semifinala este atat de aproape.

23:59 - Isi face romanca serviciul, desi are ceva emotii, si este la doua game-uri de victorie.

23:53 - Al doilea break pentru Simona, care joaca excelent in aceste momente.

23:48 - Halep isi face serviciul si se distanteaza in debutul setului secund.

23:45 - Simona incepe setul secund excelent, cu un break!

23:41 - GAME SI SET, SIMONA HALEP! Romnca reuseste un game la zero si castiga primul set!

23:39 - Iata si al treilea break consecutiv pentru Simona, care va servi pentru castigarea primului set.

23:35 - Din nou isi pierde serviciul rapid Simona.

23:32 - BREAK HALEP! Simona este ceva mai agresiva in acest game si reuseste breakul!

23:27 - Halep a parut usor relaxata, iar Sevastova a pedepsit-o rapid cu un break.

23:24 - BREAK HALEP! Foarte bine joaca Simona si reuseste sa se distanteze.

23:19 - Halep nu pare a avea probleme la serviciu deocamdata, spre deosebire de adversara ei.

23:12 - Simona isi face serviciul fara probleme.

23:10 - Incepe partida, Simona serveste prima!

23:00 - Dupa o lunga asteptare, intra in teren cele doua jucatoare.

22:53 - Laura Siegemund se impune in sfarsit, dupa trei seturi disputate, si poate fi adversara Simonei din semifinale, daca romanca se va califica. Inca 10 minute pana la meci!

22:25 - Asteptam inca sa se termine meciul dintre Laura Siegemund si Karolina Pliskova, care a intrat in setul decisiv.

INFO: Halep se afla pe locul 5 in clasamentul WTA la zi, in timp ce adversara ei ocupa pozitia 26.

INFO: Halep si Sevastova s-au intalnit de cinci ori pana acum, letona avand trei victorii.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Halep Sevastova Stuttgart LIVE, #Simona Halep Stuttgart rezultat, #Halep tenis rezultate , #WTA