12 Mai 2014 - Fostul procuror-sef al DNA Slobozia, Dumitru Cristudor, condamnat la 3 ani inchisoare cu executare

Fostul procuror-sef al DNA Slobozia, Dumitru Cristudor, a fost condamnat de judecatorii Inaltei Curti de Casatie si Justitie la trei ani inchisoare cu executare, pentru savarsirea infractiunilor de

12 Mai 2014 - Biciclist grav accidentat la Slobozia Noua

Cumplit accident de circulatie, sambata, in Slobozia Noua. Un tanar de 32 de ani a fost spulberat de pe trecerea de pietoni din centrul cartierului de o masina condusa de o soferita de 35 de ani.

12 Mai 2014 - Rapid - Unirea Slobozia 2-2 * Giulestenii au scos dramatic un punct, dupa 0-2 la pauza

Rapid a terminat la egalitate cu Unirea Slobozia in etapa a 5-a a play-off-ului Ligii a II-a, scor 2-2. Oaspetii au condus cu 2-0 la pauza si au ratat doua penalty-uri.