societati comerciale ialomita

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Ialomita in circuitul infractiunilor economice de spalare de bani

Ialomita in circuitul infractiunilor economice de spalare de bani

In aceasta dimineata, politisti din Calarasi, sub coordonarea Parchetului de pe langa Tribunalul Calarasi, efectueaza 43 de perchezitii intr-un dosar de evaziune fiscala, rambursari ilegale de T.V.A. si spalare de bani in domeniul livrarilor intracomunitare de produse alimentare. Vor fi puse in mai mult


Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 10:58

Termen depunere 27 iunie la Finantele Publice

Administratia Judeteana a Finantelor Publice Ialomita informeaza persoanele fizice organizate ca intreprinderi individuale, intreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care realizeaza venituri din activitati independente (comerciale, prestari servicii), precum si din profesii libere si cei mai mult


Vineri, 23 Iunie 2017, ora 07:31

Campania "ARIPI FRANTE" si in Ialomita

Campania "ARIPI FRANTE" si in Ialomita

In perioada ianuarie - decembrie 2017, Politia Romana, prin intermediul Inspectoratului de Politie Judetean Ialomita si Asociatia Necuvinte, vor desfasura pe raza judetului Campania de prevenire a violentei in familie "ARIPI FRANTE".

Lansata la nivel national in cursul anului 2016 campania Aripi mai mult


Miercuri, 15 Februarie 2017, ora 22:55

Curtea de Apel Bucuresti a achitat trei afaceristi condamnati initial la inchisoare cu executare

Curtea de Apel Bucuresti a achitat trei afaceristi condamnati initial la inchisoare cu executare

Curtea de Apel Bucuresti a achitat trei afaceristi din Ialomita cercetati pentru infractiuni economice de procurorii DIICOT din Slobozia. Initial, fiecare fusese condamnat la pedepse cu executare. Sentinta data la Bucuresti este definitiva, judecatorii apreciind ca in dosarul procurorilor DIICOT nu mai mult


Miercuri, 05 Aprilie 2017, ora 14:24

Patru ani cu executare pentru procurorul interlopilor din Slobozia. Cum incerca magistratul-sef sa distruga anchetele subordonatilor

Curtea de Apel Bucuresti a decis condamnarea la patru ani de inchisoare cu executare a lui Catalin Hristescu, fost prim-procuror al Parchetului de pe langa Tribunalul Ialomita. Acesta a fost pus sub acuzare de procurorii DNA pentru ca incerca sa distruga anchetele procurorilor din subordine si mai mult


Marti, 13 Decembrie 2016, ora 14:12

Spargatori de locuinte, dupa gratii

Spargatori de locuinte, dupa gratii

Marti, 6 decembrie, politistii de investigatii criminale ai Inspectoratului de Politie Judetean Ialomita au efectuat 8 perchezitii domiciliare pe raza localitatilor Slobozia, Amara si Munteni Buzau, la locuintele a 5 persoane banuite de savarsirea a noua infractiuni de furt calificat, cu un mai mult


Miercuri, 07 Decembrie 2016, ora 15:39

Muncesc aici, vreau sa fiu util, vreau sa reprezint interesele comunitatii noastre

Muncesc aici, vreau sa fiu util, vreau sa reprezint interesele comunitatii noastre

Dialog cu Andrei Pop, candidat PSD Ialomita pentru Camera Deputatilor

- 25 de ani, dupa 11 decembrie, cu siguranta unul dintre cei mai tineri parlamentari ai Romaniei postdecembriste. Dar, nu as vrea sa intram direct in politica. Haideti sa vedem mai intai de toate cine este Andrei Pop cel de toate mai mult


Miercuri, 07 Decembrie 2016, ora 07:30

Aniversare CECAR: 95 de ani de la infiintare!

Aniversare CECAR: 95 de ani de la infiintare!

Filiala Ialomita a Corpul Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania a organizat cea de-a douasprezecea aniversare a profesiei contabile si a marcat 95 de ani de la infiintarea primului Consiliu Superior al breslei. Evenimentul a reunit zeci de contabili, experti si autoritati, mai mult


Joi, 22 Septembrie 2016, ora 08:04

Primarul ales al Urziceniului a fost trimis in judecata!

Primarul ales al Urziceniului a fost trimis in judecata!

Procurorii DNA au decis trimiterea in judecata sub control judiciar a lui CONSTANTIN SAVA, pentru savarsirea a doua infractiuni de instigare la abuz in serviciu.

Conform unui comunicat de presa, in datele de 04 iunie 2014 si 06 ianuarie 2015, inculpatul Sava Constantin, in calitate de primar al mai mult


Vineri, 02 Septembrie 2016, ora 16:55

Cele mai citite stiri
Cele mai bune bancuri din Armata. Ce-i raspunde soldatul Bula generalului la apel
Viata soldatilor i-a inspirat chiar si pe realizatorii de bancuri. In mediul virtual exista ...
Interventie in forta la Dunare pentru scoaterea TAB-ului scufundat in urma unui exercitiu militar NATO
Reprezentantii Ministerului Apararii intervin vineri pentru scoaterea la suprafata a TAB-ului ...

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor