14 Mai 2010 - Fotbal, categoria ONOARE:Seria I GH. DOJA SI VITICOLA, PRETENDENTELE LA PROMOVARE, VICTORIOASE

RAPID PERIETI - VITICOLA AGROFAM FETESTI 1-2. Au marcat Gheorghe Marius '18, respectiv Stoicescu Dorel '47, si Ion Victoras '90+2. Centralul Nitu Gile (asistat de Panait Florin si Panait Cristian) a

14 Mai 2010 - Fotbal, categoria PROMOTIE:Seria I

Albesti a mai luat trei puncte, Gimbasani n-a jucat, pe motiv ca era ziua comunei Gheorghe Lazar

09 Martie 2010 - Liga a 4-a, etapa a 17-a Gheorghe Lazar a zdrobit Amara si reintra in lupta pentru titlu

Recolta Gheorghe Lazar isi continua cursa de urmarire a primelor doua clasate in campionatul judetean, dupa victoria de la Tandarei din etapa precedenta, scor 5-1, reusind sa scoata din calcule o

05 Martie 2010 - Liga a 4-a, etapa a 17-a, simbata, 6 martie, ora 16,00 Reusesc Tandarei si Abatorul sa rupa clasamentul?

Spulberata pe teren propriu etapa precedenta, in debutul returului Ligii a 4-a, de Recolta Gheorghe Lazar, liderul Victoria Tandarei cauta sa se razbune pe Olimpia Brazii, ocupanta locului al 8-lea

02 Martie 2010 - Liga a 4-a Recolta Gheorghe Lazar a spulberat liderul campionatului judetean, Victoria Tandarei

Simbata, 27 februarie, incepind cu orele 16,00, s-au disputat meciurile contind pentru prima etapa a returului campionatului judetean de fotbal, de departe, cel mai interesant joc al rundei a 16-a

19 Februarie 2010 - Din cauza conditiilor meteo Sferturile din Cupa Romaniei, faza judeteana, aminate

Biroul Executiv al Asociatiei Judetene de Fotbal Ialomita a decis aminarea meciurilor contind pentru sferturile de finala ale fazei judetene a Cupei Romaniei, care ar fi trebuit sa se desfasoare in

24 Decembrie 2009 - Seful AJF Ialomita, prof. Mihai Basarab, face bilantul lui 2009 si isi anunta intentiile pentru anul viitor

Voi candida la functia de presedinte pentru un al doilea mandat"