21 Mai 2010 - Liga a 3-a, etapa 31-a:Unirea Slobozia are *viata* usoara in deplasarea de la Partizanul Merei

Fotbalistii antrenati de prof. Constantin Prepelita vor evolua vineri, 21 mai, incepind cu orele 18,00, chiar de ziua de nume a tehnicianului, in deplasare, la Partizanul Merei, pe terenul sintetic

21 Mai 2010 - Mihalcea se gindeste sa antreneze la Slobozia

Fotbalistul slobozean Adrian Mihalcea, fost jucator la echipa de prima liga Aris Limassol, pentru care a marcat in sezonul recent incheiat 8 goluri, a retrogradat cu echipa sa in liga secunda dar va

22 Aprilie 2010 - Victorie la scor

In meciul dispulat la sfarsitul saptamanii trecute in cadrul etapei a XXIV-a Dunarea Calarasi a invins pe teren propriu cu 4-0 pe CS Eforie. Dupa un inceput in care echipe s-au tatonat reciproc ,

16 Aprilie 2010 - Fotbal, Liga a IV-a - O etapa a oaspetilor

O noua victorie in deplasare a liderului Victoria Tandarei, la Munteni Buzau, dar si una de regularitate a celor de la Gh. Lazar, la Players. Pierde cursa de urmarire Abatorul Slobozia, aflata la a

09 Aprilie 2010 - Liga a 3-a, vineri, 9 aprilie, orele 17,00 Unirea Slobozia a invins la Tunari, dar sansele la promovare sint minime

Formatia Unirea Slobozia a cistigat, scor 3-1, meciul sustinut etapa precedenta, in deplasare, contra echipei CS Tunari, dupa ce la pauza ialomitenii conduceau deja la o diferenta de trei goluri.

06 Aprilie 2010 - CS Tunari - Unirea Slobozia: 1-3

Elevii antrenorului Rauta au jucat ieri in compania echipei CS Tunari pe care a invins-o la diferenta de 2 puncte. Scorul a fost 0-3 la pauza, iar golurile au fost marcate de Gheorghe Viorel (min. 31

23 Martie 2010 - Liga a 3-a, etapa a 20-a Unirea Slobozia a invins la Chirnogi si asteapta duelul cu Academia Hagi

Formatia antrenata de Ion Rauta, Unirea Slobozia, s-a impus mai greu decit o arata scorul final, 2-0, in deplasarea de la Viitorul Chirnogi, intr-o partida destul de echilibrata care s-a disputat

22 Septembrie 2008 - Spicul Colelia - Olympia Brazii 4-2

Simbata 20 septembrie, Spicul Colelia a primit pe teren propriu replica Olympiei Brazii, partida contind pentru etapa a VIII-a a Ligii judetene de fotbal. Clasamentul, inaintea disputarii meciului,