AS Roma, noul lider in Serie A (Video)

Luni, 12 Aprilie 2010, ora 08:22
1489 citiri

AS Roma a devenit, duminica, noul lider din Serie A, profitand de pasul gresit facut de cei de la Internazionale Milano.

Gruparea din capitala Italiei s-a impus, pe teren propriu, in fata celor de la Atalanta, scor 2-1. Gazdele au inscris prin Vucinici (12') si Cassetti (27'), in timp ce oaspetii au punctat prin Tiribocchi (53').

Romanii au profitat de remiza inregistrata de Inter la Fiorentina, scor 2-2, si au preluat conducerea campionatului italian, avand un punct in fata gruparii "nerrazzurri".

Cea de-a treia contracandidata la titlu, AC Milan, a remizat pe teren propriu in fata Cataniei, scor 2-2, si ramane la 4 puncte in urma liderului.

Serie A: Rezultatele inregistrate duminica

Cea de-a 34-a etapa a campionatului italian se va desfasura in perioada 16-18 aprilie.

Urmariti mai jos rezumatul intalnirii AS Roma - Atalanta, scor 2-1

C.F.

Victorie în prelungiri pentru AS Roma în meciul care s-a jucat în două zile diferite
Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie. Fabio Cannavaro a debutat pe...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...