Liga 1: U Craiova castiga un meci marcat de o accidentare terifianta

Vineri, 02 Noiembrie 2018, ora 22:56
10146 citiri

U Craiova a castigat la scor partida disputata in deplasarea de la Poli Iasi, in etapa a 14-a din Liga 1.

Echipa lui Mangia s-a impus cu 3-0, insa meciul a fost marcat de o accidentare terifianta suferita de Mihaila in minutul 12.

Tanarul fotbalist al oltenilor a fost facut KO de Laurentiu Rus si a cazut inconstient dupa ce a primit un brat in gat.

Mihaila a fost transportat la spital si starea sa este stabila, in timp ce Rus a vazut direct cartonasul rosu.

In superioritate numerica, oltenii au asteptat pana in minutul 47 deschiderea scorului, cand Mateiu a punctat cu o lovitura de cap.

Mitrita a facut 2-0 in minutul 53 cu un sut din afara careului, pentru ca in minutul 70 sa-i paseze excelent lui Koljici pentru golul de 3-0.

Dupa acest rezultat, U Craiova are 25 de puncte si urca pe locul 2 in Liga 1, iar Poli Iasi e pe 11, cu 14 puncte.

21:00 FC Voluntari - Dinamo

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...