Sorana Carstea, eliminata de Bouchard de la US Open dupa un meci palpitant

Vineri, 29 August 2014, ora 07:07
9124 citiri

Sorana Carstea a fost eliminata in turul doi de la US Open de Eugenie Bouchard, scor 2-6, 7-6 (4), 4-6. Meciul a durat mai bine de doua ore si a avut un scenariu palpitant, Sorana avand din nou o evolutie buna.

Inceputul meciului a fost greoi pentru Sorana, dar apoi si-a revenit pe parcurs. Sportiva din Targoviste a suferit in primul set, cedand clar, cu 6-2.

In actul secund, Bouchard a avut sansa sa se desprinda la 3-0, dar Carstea a reusit un break ce i-a oferit multa incredere. Astfel, Sorana a reusit sa duca setul la tiebreak, unde s-a impus la patru.

Startul setului decisiv i-a apartinut si de aceasta data lui Bouchard, care a facut break, dar Sorana a reusit sa egaleze la trei. Totusi, canadianca a revenit din nou cu un break rapid si a castigat setul cu 6-4.

Setul trei a fost palitant, Sorana avand multe momente in care ne-a dat senzatia ca poate sa obtina mai mult. La 4-5, pe serviciul lui Bouchard, Sorana a condus cu 30-0, insa nu a reusit break-ul de care avea nevoie ca de aer.

Eugenie Bouchard s-a calificat astfel in turul trei de la US Open, unde o va intalni pe Barbara Strycova.

CARSTEA - BOUCHARD 2-6, 7-6 (4), 4-6

06:50 - Eugenie Bouchard castiga setul decisiv cu 6-4 si o elimina pe Sorana Carstea!

06:45 - Sorana salveaza o minge de meci si acum trebuie sa faca break pentru a nu pierde meciul!

06:40 - Sorana loveste pentru a ramane in meci.

06:35 - Bouchard reuseste breakul si conduce cu 4-3.

06:30 - Sorana incepe greoi setul decisiv, dar revine fabulos, face un break si egaleaza la trei!

Bouchard a inceput foarte bine meciul si a castigat primul set cu 6-2, dar romanca a revenit in actul secund, pe care l-a castigat la tiebreak.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Sorana Carstea Eugenie Bouchard, #Sorana Carstea US Open , #stiri Sorana Cirstea