Sorana Carstea, eliminata in primul tur de la Roland Garros

Marti, 24 Mai 2016, ora 21:08
27916 citiri

Sorana Carstea a parasit turneul de Grand Slam de la Roland Garros inca din primul tur, dupa ce a fost invinsa de o jucatoare mult mai bine clasata in ierarhia mondiala.

Sorana a cedat in doua seturi in fata jucatoarei Elina Svitolina (20 WTA), scor 1-6, 3-6. Partida a durat putin peste o ora.

Epuizata dupa ce a fost nevoita sa treaca prin chinul calificarilor, Sorana a parut lipsita de prospetime, dar si de incredere, dupa ce cateva lovituri usoare nu i-au intrat la inceputul meciului.

Svitolina a fost in schimb mult mai consistenta in joc si a prins o zi mai buna, invingand-o fara probleme pe Sorana.

Jocul romancei a fost ceva mai bun in startul setului secund, dar nu a fost suficient pentru a forta trimiterea meciului in decisiv.

Sorana pleaca de la Paris cu un cec in valoare de 30 de mii de euro.

CARSTEA - SVITOLINA 1-6, 3-6

21:08 - Svitolina revine, isi face serviciul si o elimina pe Sorana!

21:07 - Incepe bine Sorana, are 30-0!

21:05 - Sorana isi face si ea serviciul si are nevoie ca de aer de un break.

21:03 - Svitolina isi face serviciul si mai are nevoie de un singur game pentru victorie.

20:59 - Svitolina face imediat break si are 4-2.

20:55 - Sorana reuseste sa faca rebreak si pare mai increzatoare!

20:51 - Primul break din setul secund pentru Svitolina, scorul este 3-1.

20:50 - Game fara emotii pentru ucraineanca, scorul devine 2-1 in favoarea Svitolinei.

20:46 - Sorana isi face serviciul si egaleaza la unu.

20:44 - Game echilibrat, dar Svitolina isi face serviciul si are 1-0 in setul secund.

20:39 - Inca un break pentru Svitolina si ucraineanac ia primul set fara probleme.

20:34 - Svitolina isi face din nou serviciul si are 5-1.

In celalalt meci de la aceasta ora, Monica Niculescu a inceput perfect cu Pauline Parmentier. Poti urmari meciul LIVE AICI.

20:20 - Sorana isi face serviciul la zero si obtine primul game din meci.

20:25 - Svitolina primeste ingrijiri medicale, dar continua jocul.

O jucatoare din top 5 WTA s-a retras cu ochii in lacrimi in primul tur de la Roland Garros

20:18 - Game ceva mai echilibrat, dar Svitolina isi face serviciul si are 4-0.

20:11 - Inca un break facut de Svitolina, care conduce cu 3-0.

20:08 - Svitolina nu are probleme la serviciu si conduce cu 2-0.

20:05 - Svitolina face break in primul game al meciului.

20:02 - A inceput meciul cu Sorana la serviciu!

19:47 - S-a terminat meciul dintre Granollers si Fognini. Urmeaza Sorana Carstea in cateva momente.

19:20 - Suntem in setul al treilea la meciul Granollers - Fognini. Granollers are 2-0 la seturi si e aproape de victorie.

19:10 - Invingatoarea o va intalni in turul doi pe Taylor Townsend.

18:25 - Meciul va incepe dupa incheierea duelului dintre Granollers si Fognini.

Info: Partida incepe dupa ora 18:30 si nu este televizata in Romania.

Sorana Carstea ocupa locul 97 WTA, in timp ce Svitolina este pe locul 20.

Aceasta este prima intalnire directa dintre cele doua jucatoare.

Invingatoarea va juca in turul doi cu Taylor Townsend, locul 172 WTA.

Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...
A crescut cifra de afaceri din industrie în România. Ultimele date INS privind piața internă și externă
Conform datelor anunțate la 17 aprilie de INS, pentru februarie 2024, cifra de afaceri din industrie (piaţa internă şi piaţa externă), a crescut față de luna ianuarie cu 11,7%, și cu 8,2%...
#Sorana Carstea Roland Garros, #Sorana Carstea Elina Svitolina, #Sorana Carstea Roland Garros Live , #stiri Sorana Cirstea