Sorana Carstea, invinsa in primul tur la Tashkent de o fosta campioana de la Roland Garros

Marti, 27 Septembrie 2016, ora 11:00
5357 citiri

Tenismena romana Sorana Carstea a fost invinsa categoric, in primul tur al turneului WTA de la Tashkent, Uzbekistan, de italianca Francesca Schiavone, scor 7-5, 6-2.

Partida a fost castigata de fosta campioana de la Roland Garros din 2010 dupa o ora si un sfert de joc.

In primul set, cele doua au mers umar la umar, pana la 3-3, dupa care Sorana a facut 5-3 si a avut serviciul, insa italianca a revenit si a castigat setul cu 7-5.

Romanca a inceput bine setul al doilea, conducand cu 1-0, insa italianca si-a demonstrat experienta, intorcand scorul si ajungand la un moment dat la 4-1. Schiavone nu a mai lasat meciul din mana si a castigat si setul al doilea cu 6-2.

Pentru acest meci, Sorana primeste un punct WTA si un cec de 2.200 de dolari.

Sorana Carstea - Francesca Schiavone 5-7, 2-6

11:00 - Francesca Schiavone o invinge categoric pe Sorana Carstea, dupa 6-2 in setul al doilea!

10:51 - Italianca are deja 4-1 dupa 20 de minute de joc si urmeaza la serviciu.

10:31 - Schiavone castiga primul set, dupa ce isi adjudeca 4 game-uri consecutive!

Romanca a fost la doua puncte de a-si adjuca acest set.

10:29 - Sorana a avut 5-3 si a servit pentru primul set, insa italianca a revenit si conduce cu 6-5.

10:11 - Dupa 25 de minute de joc, scorul este egal, 3-3. Cele doua jucatoare au mers umar la umar, fiecare reusind cate un break.

09:46 - A inceput partida!

09:41 - Cele doua tenismene au intrat pe teren. Romanca va fi prima la serviciu.

Urmariti si desfasurarea scorului din partida pe care o disputa o alta romanca, Patricia Tig, in primul tur la Tashkent

INFO: Sorana este pe locul 85 mondial, in timp ce adversara sa, fosta castigatoare de Roland Garros, este pe 102.

INFO: Italianca a castigat doua dintre cele trei intalniri directe disputate pana acum.

INFO: Invingatoarea acestei partide o va intalni in optimi pe Stefanie Voegele, din Elvetia, locul 103 mondial.

Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...
Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
#Sorana Carstea invinsa Francesca Schiavone, #Sorana Carstea live Tashkent, #Sorana Carstea Schiavone Tashkent, #Sorana Carstea primul tur Tashkent, #Sorana Carstea turneu Tashkent , #stiri Sorana Cirstea