Sorana Carstea se califica superb in optimi la Madrid

Miercuri, 04 Mai 2016, ora 01:08
31482 citiri

Sorana Carstea s-a calificat superb in optimile de finala ale turneului de la Madrid dupa ce a invins o jucatoare mai bine clasata in ierarhia mondiala.

Sportiva noastra a trecut de muntenegreanca Danka Kovinici, scor 6-3, 7-5, la capatul unui meci pe care l-a dominat aproape in totalitate.

Revenirea unei campioane: Sorana Carstea dezvaluie problema de care nu va scapa toata viata

Sorana a condus-o cu 5-0 pe jucatoarea de pe locul 52 in clasamentul WTA, insa s-a relaxat pe finalul primului set, pe care l-a castigat in cele din urma cu 6-3.

Setul secund a fost ceva mai echilibrat, dar Sorana a fost mereu la control. Jucatoarea din Targoviste a incheiat in stil de mare jucatoare, cu un break pe final, iar apoi a servit pentru calificarea in optimi.

Sorana a impresionat in aceasta partida cu returul pe al doilea serviciu si cu loviturile extrem de precise.

In optimile de finala, Sorana o va intalni pe nemtoaica Laura Siegemund, miercuri, de la ora 17:30, in direct pe Ziare.com.

Laura Siegemund, locul 44 WTA, este jucatoarea care a zdrobit-o pe Simona Halep la Stuttgart.

CARSTEA - KOVINICI 6-3, 7-5

01:09 - Final de meci! Sorana se califica in optimi!

01:05 - Inca un break pentru Sorana, care serveste din nou pentru calificare!

01:01 - Kovinici face rebreak si egaleaza la cinci.

00:54 - Break Sorana!!! Sportiva noastra serveste acum pentru calificarea in optimi!

00:52 - Sorana nu are nicio problema in acest game, incheie punctele rapid si egaleaza la patru.

00:49 - Game foarte rapid facut de Kovinici, care are 4-3.

00:47 - Kovinici face si ea un break si egaleaza la trei.

00:40 - Kovinici isi face serviciul, scorul devine 2-3.

00:35 - Game alb pentru Sorana, care conduce cu 3-1.

00:32 - Sorana fructifica a patra minge de break si conduce cu 2-1!

00:29 - Cu ceva emotii, Sorana isi face serviciul si egaleaza la unu in setul secund.

00:26 - Kovinici isi face serviciul si conduce pentru prima data in acest meci.

00:21 - SET SORANA! Sportiva noastra se impune cu 6-3 dupa jumatate de ora de tenis superb.

00:19 - Sorana rateaza doua mingi de set, insa va servi din nou pentru a lua primul act.

00:14 - Break alb pentru Kovinici, scorul devine 2-5.

00:12 - Kovinici face si ea un game alb, dar acum Sorana va servi pentru castigarea primului set.

00:09 - Game alb facut de Sorana, care are deja 5-0! Ce meci pentru sportiva noastra, fost numar 21 mondial.

00:07 - Sorana mai face un break si conduce cu 4-0! Ne ofera cateva lovituri magnifice, pe care le vedem doar la jucatoarele de top 10!

00:01 - Un game ceva mai echilibrat, dar Sorana se distanteaza la 3-0.

23:58 - Sorana profita de a doua minge de break pe care o are si conduce cu 2-0!

23:53 - Sorana incepe in forta si ia primul game fara probleme.

23:50 - A inceput partida!

23:44 - Sorana va servi prima.

23:29 - Murray a castigat partida. Carstea - Kovinici va incepe in cateva momente.

Garbine Muguruza, reactie superba la adresa Irinei Begu

23:10 - Pana cand meciul va incepe, va invitam sa cititi un articol despre revenirea Soranei Carstea, in care sportiva noastra face o serie de declaratii emotionante. Sorana dezvaluie problema de care nu va scapa toata viata, spune cum s-a transformat dupa accidentare si face o marturisire in premiera pentru tenismenele noastre.

23:02 - Partida dintre Stepanek si Murray a intrat in setul decisiv.

22:28 - Partida va incepe dupa meciul dintre Stepanek si Murray, aflat in setul secund.

Sorana Carstea ocupa locul 127 WTA, in timp ce Kovinici se afla pe pozitia a 52-a.

Cele doua sportive s-au intalnit de doua ori pana acum, iar scorul este egal, 1-1. Sorana a castigat insa ultima intalnire disputata in luna februarie, la Rio.

Invingatoarea o va intalni in optimile de finala pe Laura Siegemund.

Partida e televizata de Dolce Sport 2.

Medicul Cătălin Cîrstoiu, propunerea PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, a ajuns la Guvern pentru a discuta cu liderii coaliției. Ședințe la PNL și PSD București
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei, acesta urmând să fie anunţat oficial drept candidat al celor două partide la...
Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
#Sorana Carstea Madrid, #Sorana Carstea LIVE Madrid, #Sorana Carstea Madrid Live, #Sorana Carstea Danka Kovinici , #stiri Sorana Cirstea