Esec usturator pentru Sorana Cirstea in primul tur la Australian Open

Luni, 14 Ianuarie 2019, ora 03:14
10615 citiri

Sorana Cirstea a parasit, luni dimineata, inca din runda inaugurala turneului de la Australian Open.

Reprezentanta noastra, aflata pe locul 84 in clasamentul WTA, a fost invinsa in primul tur de Rebecca Peterson.

Suedeza clasata pe pozitia 62 WTA s-a impus cu un categoric 6-4, 6-1.

Dupa un prim set echilibrat, in care Sorana a avut chiar doua sanse de break la scorul de 4-4, sportiva noastra a cedat complet in setul al doilea si nordica avanseaza in runda urmatoarre cu o victorie obtinuta in doar o ora si doua minute.

Pentru prezenta pe tabloul principal al turneului de la Melbourne, Sorana Cirstea va fi recompensata cu 75.000 de dolari australieni (47.000 de euro) si 10 puncte in clasamentul WTA.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida pe care Sorana Cirstea a disputat-o in primul tur la Australian Open 2019:

Sorana Cirstea - Rebbeca Peterson 4-6, 1-6

03:07 - Scorul devine 5-0 pentru suedeza, iar Sorana pare ca a abandonat lupta.

03:06 - Trei game-uri consecutive pierdute de la 0 de Sorana, iar situatia e extrem de dificila pentru sportiva noastra, condusa cu 4-0 in setul doi, dupa ce a cedat primul set.

03:01 - Tenismena noastra isi pierde serviciul in debutul setul doi.

02:51 - Nordica reuseste breakul si isi adjudeca primul set dupa aproape 40 de minute.

02:47 - Sorana iroseste doua mingi de break si acum va servi pentru a ramane in primul set.

02:27 - Inceput echilibrat de partida, lipsit de breakuri.

02:12 - A inceput partida.

INFO: Partida se joaca pe terenul numarul 15.

INFO: In clasamentul WTA, Sorana ocupa locul 84, in timp ce adversara ei din Suedia se afla pe pozitia 62.

Australian Open 2019 se desfasoara in perioada 14-27 ianuarie.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#Sorana Cirstea eliminata, #Sorana Cirstea Australian Open, #Sorana Cirstea Rebbeca Peterson , #Australian Open