Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Carstea a iesit din turul 2, la Roland Garros

Joi, 29 Mai 2008, ora 22:16
1184 citiri

Tenismena Sorana Carstea a fost eliminata, joi, din al doilea tur al turneului de la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa de Victoria Azarenka, din Belarus, scor 6-0, 6-0. Carstea a castigat insa, un cec de 23 760 de euro, in urma participarii la al doilea turneu de Mare Slem al anului.

Bielorusa este o spaima a jucatoarelor romance, in primul tur Azarenka, cap de serie numarul 16, reusind sa o elimine o alta romanca, pe Edina Gallovits, scor 6-1, 6-3.

Singurul sportiv roman ramas in cursa, la Roland Garros, este Victor Hanescu, care joaca in turul 2 cu francezul Florent Serra.

Rafael Nadal, anunț îngrijorător: ”Dacă ar fi mâine, nu aș juca”
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal, fost lider ATP, spune că va juca la Roland-Garros, al doilea turneu de Mare Şlem al anului, doar dacă se va simţi suficient pregătit, scrie AFP. La...
Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...