Perechea Carstea/Niculescu, in semifinale la New Haven

Joi, 21 August 2008, ora 09:02
2332 citiri
Monica Niculescu

Perechea Sorana Carstea/Monica Niculescu s-a calificat, miercuri seara, in semifinalele probei de dublu a turneului de la New Haven (SUA), dotat cu premii in valoare totala de 600.000 de dolari.

Carstea si Niculescu au invins, in sferturi, cu scorul de 6-3, 6-3, cuplul Liga Dekmeijere/Patty Schnyder (Letonia/Elvetia).

In semifinale, Sorana si Monica vor intalni perechea Vania King si Alla Kudriavteva (SUA/Rusia).

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...
#sorana carstea, #monica niculescu, #tenis, #New Haven, #semifinale , #stiri Sorana Cirstea