Reactia Garbinei Muguruza dupa victoria in fata Soranei Carstea la Australian Open

Duminica, 22 Ianuarie 2017, ora 11:15
5144 citiri

Garbine Muguruza a eliminat-o duminica dimineata pe Sorana Carstea de la Australian Open, dupa un meci dominat de la un capat la altul de marea campioana din Spania, scor 6-2, 6-3.

Imediat dupa partida, Muguruza a acordat un scurt interviu organizatorilor, in care s-a declarat multumita de jocul sau:

"Imi place sa joc aici, a fost un meci important pentru mine, e a treia oara cand sunt in top 16 la Melbourne si e prima data cand ajung in sferturi la AO. Vin tot timpul aici motivata, e o mare realizare sa fii in semifinale macar, daca as putea ajunge. Cu siguranta victoria de la Roland Garros mi-a adus multa liniste si incredere, cand capeti un Mare Slem crezi ca poti face orice pe teren.

Tot timpul iau meciurile pas cu pas, vom vedea ce va fi in sferturi. Sunt tot timpul concentrata, despre Sorana pot spune ca e o jucatoare puternica si ca sunt multumita de evolutia mea azi", puncta jucatoarea din Spania.

Muguruza va juca in sferturile de finala cu invingatoarea jocului Angelique Kerber - Coco Vandeweghe, partida care va avea loc tot duminica dimineata.

Sorana Carstea va urca dupa acest parcurs frumos la AO pana pe locul 59 WTA.

D.A.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Muguruza reactie meci Sorana Carstea, #reactie Muguruza partida castigata AO, #Muguruza complimente Sorana Carstea , #stiri Sorana Cirstea