Sorana Cirstea a pierdut in semifinale la Stanford

Duminica, 28 Iulie 2013, ora 08:10
1575 citiri

Jucatoarea de tenis din Romania Sorana Cirstea a fost invinsa in partida din semifinalele turneului WTA de la Stanford, din Statele Unite, dupa un meci in doua seturi in fata Dominikai Cibulkova.

A fost un joc pierdut cu scorul de 6-4, 6-0. Sorana a pierdut un moment psihologic in primul set, cand la 3-3 rata mai multe sanse de break, pe serviciul adversarei, pentru ca mai apoi, setul sa ii revina la discretie jucatoarei din Slovacia.

Setul secund a fost unul fara istoric.

Este a 10-a semifinala de turneu WTA pierduta de Sorana la rand, care va fi de luni pe 28 in clasamentul mondial.

Cea mai buna romanca din clasament va ramane Simona Halep, pe locul 23.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#esec sorana cirstea stanford, #sorana cirstea pierde semifinale wta stanford, #sorana cirstea pierde meci cibulkova , #stiri Sorana Cirstea