Sorana Cirstea explica iesirile nervoase din timpul meciului de la Miami (Video)

Sambata, 25 Martie 2017, ora 13:10
4972 citiri

Sorana Cirstea a explicat motivul pentru care s-a certat puternic cu arbitrul meciului cu Anastasia Sevastova.

In setul secund al meciului, Sorana a fost un car de nervi. Si-a distrus racheta, iar apoi s-a certat cu arbitrul de scaun, dupa o minge in teren pe care acesta a vazut-o afara.

Sorana spune ca ii pare rau pentru modul in care a reactionat, dar mentioneaza ca nu a mai putut rezista.

"M-a ajutat acea descatusare. M-am relaxat. Mi-as fi dorit sa nu fie cazul. Mi-a parut rau, de obicei sunt calma, imi vad de treaba, dar acel arbitru a comis cateva greseli si era un moment important, m-a durut", a spus Sorana Cirstea la Digi Sport.

In cele din urma, Sorana a pierdut setul secund, dar a reusit sa se impuna in decisiv si s-a calificat in turul trei.

Sportiva noastra se va duela cu daneza Caroline Wozniacki, ocupanta locului 12 WTA, intr-un meci ce va avea loc duminica, dupa ora 3:30 dimineata.

C.S.

Sorana Cîrstea a câștigat o sumă imensă la Miami. Azi joacă pentru calificarea în sferturi și un nou jackpot
Sorana Cîrstea va evolua astăzi, în jurul orei 22.00, în optimile de finală ale turneului Miami Open. Adversara Soranei Cîrstea este americanca Danielle Collins, locul 53 WTA. Collins a...
Sorana Cîrstea joacă azi în optimi la Miami! Pe cine va înfrunta românca pentru un loc în sferturi