Sorana Cirstea, invinsa de Maria Sharapova la US Open

Vineri, 31 August 2018, ora 07:20
20956 citiri

Sorana Cirstea a fost eliminata in turul doi de la US Open de rusoaica Maria Sharapova.

Sportiva noastra a fost invinsa in doua seturi, scor 6-2, 7-5, dar partida a fost mult mai echilibrata decat o arata scorul.

In primul set, Sorana a avut un inceput bun, insa a ratat numeroase sanse de break in startul partidei, iar rusoaica a profitat si s-a impus cu 6-2.

In setul secund, Sorana a inceput cu un break, iar apoi a fost sub un adevarat asediu din partea rusoaicei, care a reusit sa faca rebreak in cele din urma in game-ul cu numarul opt.

Sorana a trecut insa imediat din nou in avantaj, a avut 5-4 si a servit pentru a trimite meciul in decisiv, dar Sharapova a revenit, a intors meciul si a obtinut victoria.

In urma acestui rezultat, Romania nu mai are nicio reprezentanta pe tabloul de simplu de la US Open.

De asemenea, Sorana nu a reusit sa-si egaleze cea mai buna performanta de la US Open, prezenta in turul trei din 2009.

CIRSTEA - SHARAPOVA 2-6, 5-7

07:21 - Sharapova incheie cu un break si castiga acest meci!

07:16 - Game la zero reusit de Sharapova, rusoaica are 6-5 si toata presiunea se muta acum pe Sorana, care serveste pentru a ramane in meci.

07:15 - Rusoaica face rebreak si egaleaza la cinci. Suspansul continua!

07:09 - Sorana face break la zero si serveste acum pentru a trimite meciul in decisiv!

07:06 - Sharapova face rebreak si scorul este 4-4.

06:55 - Sharapova serveste bine si scorul devine 4-3.

06:51 - Sorana mai salveaza o minge de break si se distanteaza la 4-2!

06:43 - Sharapova isi face serviciul si se apropie la un singur game de Sorana.

06:40 - Sorana salveaza doua mingi de rebreak si conduce cu 3-1!

06:33 - Game fara emotii pentru Sharapova, dar Sorana are 2-1.

06:30 - Sorana salveaza doua mingi de break si are 2-0!

06:25 - Sorana incepe setul secund cu un break la zero!

06:20 - Sharapova mai face un break si castiga primul set cu 6-2!

06:11 - Rusoaica isi face serviciul, are 5-2, iar toata presiunea se muta acum pe Sorana, care serveste pentru a ramane in set.

06:11 - Sorana isi face cu ceva emotii serviciul si scorul este 4-2 pentru rusoaica.

06:06 - Sharapova nu are emotii la serviciu si conduce cu 4-1.

06:02 - Sorana isi face in premiera serviciul in acest meci.

05:57 - Sorana mai rateaza doua mingi de break si Sharapova face 3-0.

05:45 - Maria Sharapova fructifica prima minge de break si conduce cu 2-0.

05:40 - Sorana rateaza patru mingi de break si Sharapova castiga primul game al meciului.

05:30 - A inceput meciul cu Sharapova la serviciu

Singura intalnire directa a fost castigata de Maria Sharapova

Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...
#Sorana Cirstea Maria Sharapova, #Sorana Cirstea Maria Sharapova LIVE , #stiri Sorana Cirstea