Sorana Carstea, invinsa surprinzator in duelul romancelor de la US Open

Marti, 30 August 2016, ora 02:08
17545 citiri

Sorana Carstea a pierdut neasteptat duelul romancelor din primul tur de la US Open.

Jucatoarea din Targoviste a fost invinsa in trei seturi, scor 0-6, 7-5, 6-2, de Ana Bogdan, locul 116 WTA.

Intalnirea dintre cele doua "tricolore" a inceput cu o Sorana dezlantuita, aceasta reusind sa se impuna in primul set fara a pierde vreun game, dupa nici 20 de minute.

Setul secund a inceput tot cu Sorana in ofensiva, insa Ana Bogdan a avut o revenire exceptionala.

Jucatoarea care a evoluat in calificari pentru a ajunge pe tabloul principal de la US Open a egalat la 5 si s-a impus cu 7-5, trimitand jocul in "decisiv".

Setul al treilea nu a avut istoric, Ana Bogdan reusind sa isi domine adversara si conationala cat se poate de clar si obtinand pana la urma o victorie meritata.

Sorana Carstea - Ana Bogdan 6-0/ 5-7/ 2-6

02:06 - Ce victorie! Ana Bogdan o elimina pe Sorana Carstea si se califica in turul II la US Open!

01:44 - Ana Bogdan castiga setul al doilea si trimite meciul in "decisiv".

01:36 - Ana face breakul si va servi pentru castigarea setului.

01:32 - Ce revenire pentru Ana Bogdan, care a egalat la 5 in setul al doilea!

01:27 - Ana incearca sa revina in acest meci, face breakul si este la un pas de egalare.

01:12 - "Sori" nu ii da nicio sansa Anei in aceasta disputa.

00:57 - Sorana castiga primul set cu 6-0 dupa numai 19 minute!

00:53 - Ana Bogdan nu reuseste sa intre in acest meci si este aproape sa piarda primul set.

00:48 - Sorana se distanteaza serios in acest debut de partida.

00:40 - Incepe partida!

INFO: Duelul romanesc va incepe dupa meciul Irinei Begu, undeva dupa miezul noptii.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#duel romanesc US Open, #meci romance US Open, #Sorana Carstea Ana Bogdan US Open , #US Open