Sorana Cirstea, eliminata de la Wimbledon de o tenismena aflata in afara Top 100 WTA

Miercuri, 04 Iulie 2018, ora 15:05
14808 citiri

Sorana Cirstea a parasit, miercuri, Grand Slam-ul de la Wimbledon.

Reprezentanta noastra a fost invinsa in turul doi al turneului britanic de rusoaica Evgeniya Rodina, aflata pe locul 120 WTA.

Rodina s-a impus in trei seturi, cu 1-6, 6-3, 6-3, la capatul unei partide care a durat o ora si 41 de minute.

Sorana a inceput foarte bine meciul si a castigat primul set dupa numai 25 de minute, dar a cazut inexplicabil in urmatoarele.

Astfel, Rodina s-a impus si a inregistrat cea mai buna performanta din cariera la Wimbledon.

63.000 de lire sterline si 70 de puncte WTA va primi Sorana pentru prezenta in turul doi la Wimbledon.

Ati putut urmari, pe site-ul Ziare.com, evolutia Soranei Cirstea din runda a doua a turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Sorana Cirstea - Evgeniya Rodina 6-1/ 3-6/ 3-6

15:18 - BREAK, GAME SI MECI EVGENIYA RODINA

15:15 - Break reusit de Sorana.

15:12 - Sorana isi pierde din nou serviciul, iar rusoaica va servi pentru castigarea meciului.

15:06 - Rodina isi face serviciul si pastreaza avantajul de un break.

14:52 - Face breakul si Sorana, care da semne de revenire.

14:46 - Break Rodina din nou si rusoaica are deja 3-0.

14:40 - Rodina incepe "decisivul" cu break!

14:36 - Game si set, Rodina! Vom avea "decisiv".

14:34 - Break Rodina! Rusoaica va servi pentru castigarea setului!

14:27 - Avem din nou egalitate, acum la 3.

14:21 - Egaleaza Sorana la 2.

14:17 - Merge bine Rodina cu serviciul in acest set.

14:14 - Game si pentru Sorana.

14:11 - Game pentru Rodina in debutul setului doi.

14:04 - Game si set, Sorana Cirstea!

14:00 - Break Sorana si romanca serveste pentru castigarea setului!

13:57 - Sorana concretizeaza breakul si se distanteaza!

13:53 - Al doilea break pentru Sorana!

13:48 - Rebreak rapid reusit de Rodina.

13:45 - Break Cirstea! Debut perfect pentru sportiva noastra.

13:43 - Castiga Sorana primul game.

13:39 - Incepe meciul!

13:33 - Sorana va servi prima in aceasta partida.

INFO: Rodina ocupa locul 120 in clasamentul mondial la zi si a jucat calificari pentru a ajunge pe tabloul principal de la Londra.

INFO: Cirstea a trecut in primul tur de Magdalena Rybarikova la capatul unei partide echilibrate.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Sorana Cirstea eliminata Wimbledon, #Sorana Cirstea Wimbledon rezultat, #Cirstea Rodina Wimbledon, #Wimbledon tenis rezultate , #Wimbledon