Sorana Cirstea, in semifinale la Nurnberg dupa o noua victorie muncita

Joi, 23 Mai 2019, ora 16:20
10430 citiri

Sorana Cirstea s-a calificat, joi, in semifinalele turneului WTA de la Nurnberg, Germania, dupa o noua victorie muncita.

In sferturi, sportiva noastra a trecut cu ceva emotii, scor 4-6, 6-4, 6-2, de sarboaica Nina Stojanovic.

"Sori" a avut o revenire superba dupa ce a pierdut primul set, reusind sa intoarca soarta partidei ce a durat mai bine de doua ore castigandu-le pe urmatoarele doua, ultimul intr-o maniera clara.

In semifinale, pe romanca o asteapta un duel ce se anunta mai complicat, in care va da peste invingatoarea meciului dintre Yulia Putintseva si Ana-Lena Friedsam.

Calificarea in penultimul act de la Nurnberg ii aduce Soranei nu mai putin de 110 puncte in clasamentul WTA, dar si 11.500 de dolari.

George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...
Cât plătește ministrul Finanțelor pentru curentul electric: ”Nu ştiu de ce a fost o factură destul de mare”
Ministrul Finanţelor, Marcel Boloş, a declarat joi, 28 martie, că ultima factură de energie electrică pe care a plătit-o a fost ”destul de mare”, ținând cont că nu este un mare...