Sorana Cirstea se califica in turul II la Nurnberg dupa un meci fantastic

Marti, 22 Mai 2018, ora 18:45
12047 citiri

Sorana Cirstea s-a calificat in turul al doilea de la Nurnberg dupa un meci fantastic impotriva "localnicei" Andrea Petkovic.

Sportiva noastra s-a impus greu, in trei seturi, scor 2-7, 7-6, 7-6.

"Sori" a inceput slab partida, permitandu-i adversarei sa castige primul set fara prea multe probleme.

Actul secund a inceput la fel de prost, cu break pentru Petkovic, insa Sorana a reusit sa isi revina si sa trimita setul in tie break, acolo unde s-a impus cu 7-3.

"Decisivul" a fost si el extrem de echilibrat, Cirstea avand forta de a se impune in cele din urma tot in tie break cu scorul de 7-4.

Doua ore si 42 de minute a stat pe teren sportiva nascuta in Targoviste pentru a obtine aceasta victorie.

Mai departe, pe Sorana o asteapta un duel abordabil cu americanca Madison Brengle, numarul 99 din clasamentul feminin la zi.

Sorana Cirstea - Andrea Petkovic 2-6/ 7-6/ 7-6

18:45 - Set, meci si calificare pentru Sorana Cirstea!

18:37 - Victoria se va decide in tie breakul setului decisiv.

18:18 - Rebreak Sorana! Ce meci avem la Nurnberg!

18:13 - Break pentru Petkovic, care are acum prima sansa la victorie.

17:45 - Sorana castiga tiebreakul cu 7-3 si trimite meciul in "decisiv"!

17:38 - Avem tiebreak in setul doi.

17:10 - Break Cirstea! Sorana isi revine fantastic!

17:02 - Rebreak rapid Sorana urmat de un game la zero!

16:56 - Din pacate, Sorana isi pierde serviciul si in debutul setului secund si se pare ca nu poate face fata in aceasta partida.

16:49 - Break Petkovic si nemtoaica reuseste sa castige fara emotii primul set!

16:35 - Petkovic face breakul si se distanteaza.

16:18 - Rebreak rapid pentru Petkovic.

16:13 - Sorana reuseste breakul in primul game al partidei!

16:06 - Incepe partida! Petkovic serveste prima!

INFO: Este prima intalnire directa dintre cele doua jucatoare.

INFO: Sorana este favorita numarul 6 si ocupa locul 45 in ierarhia feminina la zi, in timp ce Petkovic ocupa abia pozitia cu numarul 107.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#Sorana Cirstea Petkovic Nurnberg, #Cirstea petkovic Nurnberg, #Cirstea tenis rezultate , #WTA