Sorana Carstea, invinsa clar de Radwanska la Shenzhen

Marti, 03 Ianuarie 2017, ora 10:45
14959 citiri

Sorana Carstea a fost eliminata in optimile de finala ale turneului WTA de la Shenzhen dupa ce a fost invinsa clar de principala favorita, Agnieszka Radwanska.

Poloneza s-a impus in doua seturi, scor 6-0, 6-3.

Pornind cu sansa a doua in fata numarului 3 WTA, Sorana a fost depasita destul de clar in primul set, desi a dat o replica mai buna decat o arata scorul.

Totusi, Carstea a gresit mult, nereusind sa controleze loviturile si oferindu-i adversarei sansa de a se impune lejer.

Setul al doilea a inceput cu o Sorana decisa sa dea o replica mai buna si asa s-a si intamplat, romanca distantandu-se la 3-0 destul de repede.

Din pacate pentru ea, Aga a revenit excelent si a castigat sase game-uri consecutive adjudecandu-si partida.

Radwanska se califica asadar in sferturile de finala de la Shenzhen, in timp ce Sorana mai are mult de munca pentru a putea face fata in duelurile cu adversarele de top.

Sorana Carstea - Agnieszka Radwanska 0-6/ 3-6

10:44 - Aga Radwanska se impune clar in aceasta partida si se califica in sferturi.

10:39 - Radwanska face breakul si preia conducerea in premiera in acest set.

10:33 - Aga egaleaza la 3 dupa ce a fost condusa cu 3-0.

10:29 - Break Radanska.

10:18 - Sori mai face un game pe propriul serviciu si se distanteaza bine.

10:13 - Iata si primul break pentru Carstea!

10:08 - Sori castiga in sfarsit primul game.

10:02 - Carstea cedeaza primul set la zero si este destul de clar ca nu ii poate face fata numarului 3 WTA.

09:53 - Sori pierde si a treia oara pe propriul serviciu si isi cheama antrenorul pentru o discutie.

09:41 - Vine si al doilea break pentru poloneza.

09:34 - Aga incepe meciul cu un break, dupa un game foarte lung.

09:26 - Incepe partida! Sorana serveste prima!

INFO: Radwanska este numarul 3 WTA si principala favorita de la Shenzhen.

INFO: Sorana si Aga s-au intalnit de sapte ori pana acum, poloneza avand cinci victorii.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...