Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Sorana Cirstea se califica in sferturi la Linz dupa un meci dramatic

Vineri, 13 Octombrie 2017, ora 00:00
6587 citiri

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Linz dupa un meci dramatic cu Natalia Vikhlyantseva.

Romanca s-a impus in doua seturi, scor 7-6 (14), 6-4, dupa doua ore si 11 minute de joc.

Cel mai important moment al partidei a fost tiebreak-ul primului set, adjudecat de Sorana cu 16-14 dupa mai bine de 20 de minute!

In sferturile de finala, sportiva noastra o va intalni pe principala favorita de la Linz, Magdalena Rybarikova. Aceasta a invins-o joi pe Carina Witthoeft cu scorul de 7-6 (4), 6-3.

Calificarea in sferturi ii aduce romancei 60 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 6.200 de dolari.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Sorana Cirstea victorie Linz, #Sorana Cirstea tiebreak Linz, #Sorana Cirstea tenis rezultate , #WTA