Sorana Cirstea se califica in sferturi la Shenzhen dupa o victorie categorica

Marti, 01 Ianuarie 2019, ora 09:40
8446 citiri

Sorana Cirstea si-a facut un cadou superb de Anul Nou, ea reusind sa se califice in sferturile de finala ale turneului WTA de la Shenzhen chiar pe 1 ianuarie 2019.

Sportiva noastra a trecut in optimi de frantuzoaica Pauline Parmentier, pe care a invins-o fara probleme cu scorul de 6-2, 6-2.

O ora si opt minute a durat intalnirea de marti dimineata, una controlata in totalitate de "Sori".

Victoria este cu atat mai importanta pentru Cirstea cu cat ea a fost obtinuta in fata unei adversare mai bine clasata in ierarhia feminina.

Mai departe, in sferturile de finala pe Sorana o asteapta o adversara incomoda, este vorba despre Alison Riske.

Aceasta din urma a trecut, tot marti, in trei seturi de Evgeniya Rodina, scor final 4-6, 6-2, 6-3.

Calificarea in sferturi ii aduce Soranei 60 de puncte in clasamentul feminin, dar si un cec in valoare de 13.121 de dolari.

Ziare.com va va tine la curent cu toate rezultatele romancelor de la Shenzhen.

Piedone vorbește despre un complot în favoarea lui Nicuşor Dan: ”Nu mă întoarce nimeni înapoi”
Cristian Popescu Piedone (PUSL), candidat la funcţia de primar al Capitalei, a infirmat, din nou, marţi, 23 aprilie, zvonurile referitoare la o posibilă retragerea a sa din cursa electorală şi...
Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...
#Sorana Cirstea tenis rezultate, #Sorana Cirstea Shenzhen sferturi, #Sorana Cirstea Parmentier Shenzhen , #WTA