Franta a invins Ecuador cu 2 - 0

Miercuri, 28 Mai 2008, ora 07:27
990 citiri

Reprezentativa nationala a Frantei s-a impus, marti seara, in fata Ecuadorului, cu scorul de 2 - 0.

Fara jucatori ca Henry, Makelele, Ribery sau Benzema pe teren, elevii pregatiti de Raymond Domenech au spulberat pur si simplu nationala Ecuadorului.

Dupa o prima repriza spectaculoasa, in care Thuram si-a salvat echipa de doua ori in aceeasi faza, a urmat primul gol, inscris de Gomis, in minutul 59, cu un sut perfect la vinclu, din 18 metri.

Tabela de marcaj a fost inchisa de acelasi Gomis, in minutul 56, care si-a trecut in cont dubla, printr-o semi-foarfeca, de la 14 metri central, dupa o centrare a lui Anelka.

Franta: Frey - Sagnol, Thuram (cpt.), Escude, Abidal - Nasri, A. Diarra, L. Diarra, Ben Arfa - D. Cisse, Anelka. Antrenor: Raymond Domenech

Ecuador: Elizaga - Castro, I. Hurtado (cpt.), De Jesus, Mina - Cortez, Quiroz, Castillo, Ayovi - Valencia, C. Tenorio. Antrenor: Sixto Vizuente.

Franța îi cere Greciei un sistem de apărare antiaeriană pe care să-l folosească pe durata Jocurilor Olimpice
Franța a cerut să împrumute un sistem de apărare antiaeriană al Greciei pe durata Jocurilor Olimpice de la Paris, potrivit cotidianului elen "Kathimerini", citat de Politico.eu....