Favoritele la putere la Mondialul de hochei

Joi, 12 Mai 2011, ora 12:52
1503 citiri

Miercuri au fost programate primele doua meciuri din sferturile de finala ale Campionatelor Mondiale de hochei pe gheata care au loc in Slovacia.

In prima partida disputata la Bratislava, campioana mondiala en-titre Cehia, condusa magistral in teren de legendarul hocheist Jaromir Jagr (39 ani) s-a impus cu scorul de 4-0 in fata reprezentativei SUA.

In cel de-al doilea sfert de finala, o alta pretendenta la un loc pe podium Suedia a invins confortabil cu 5-2 echipa Germaniei care nu a mai avut in ultimul timp aceleasi evolutii bune din debutul turneului.

Astfel, in prima semifinala se vor intalni vineri intr-un meci de vis Cehia si Suedia.

Joi vor avea loc ultimele doua meciuri din sferturile de finala: Finlanda - Norvegia si Canada - Rusia care se anunta un meci de zile mari.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...