Antrenorul lui Schalke, despre remiza cu Steaua din Champions League

Miercuri, 27 Noiembrie 2013, ora 08:49
2362 citiri

Antrenorul nemtilor de la Schalke 04, Jens Keller, a vorbit despre intalnirea cu Steaua, din etapa a cincea a grupelor Champions League.

Tehnicianul german sustine ca echipa sa a controlat jocul in prima lui parte, insa admite ca romanii au pus o presiune destul de mare in cea de-a doua repriza.

Totusi, Keller anunta ca Steaua nu l-a surprins cu nimic, ba chiar declara ca se astepta sa intalneasca o echipa mai agresiva.

"In prima repriza am dominat, nu am lasat ocazii adversarului, dar in ultima treime nu am avut un om care sa inscrie. In repriza a doua, am scapat jocul din mana. S-a vazut ca Steaua vrea sa castige, a atacat, dar noi nu am fructificat bresele din apararea adversa.

Suntem obligati sa castigam ultimul meci de acasa cu Basel, daca vrem sa ne calificam in optimile Champions League. Steaua nu ne-a surprins, ne-am fi asteptat la mai multa presiune si agresivitate, in prima repriza. Nu sunt multumit cu repriza a doua, care s-a jucat pe contre. Ne-am creat multe situatii de a marca, dar trebuie sa ne multumim cu acest 0-0. Nimeni nu s-a gandit ca Basel va lua sase puncte cu Chelsea. Steaua este o echipa care merita sa joace in grupele Champions League, pentru ca a facut egal cu noi si a remizat cu Basel de doua ori", a spus Keller, potrivit DigiSport.

Steaua, doar egal cu Schalke si e eliminata din Europa

Steaua si Schalke au terminat la egalitate, scor 0-0, intalnirea din etapa a cincea a fazei grupelor Champions League.

Reghecampf, despre egalul cu Schalke si penaltiul neacordat Stelei

In urma acestui rezultat, campioana Romaniei si-a luat adio de la calificarea in primavara europeana.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Steaua Schalke rezultat, #Steaua Schalke Champions League, #Jens Keller Steaua Schalke , #Champions League