Reactia antrenorului lui Partizan dupa meciul cu Steaua

Joi, 30 Iulie 2015, ora 08:28
5786 citiri

Antrenorul celor de la Partizan Belgrad, Zoran Milinkovic, se declara multumit de rezultatul meciului cu Steaua, din prima mansa a turului III preliminar al Champions League.

Tehnicianul campioanei Serbiei mai spune ca echipa sa a avut ghinion pe National Arena si recunoaste ca Steaua este un adversar redutabil.

"Nu am nicio indoiala ca Partizan a fost echipa care si-a dorit mai mult sa castige si care merita acest lucru. Timp de 90 de minute noi am incercat sa ne cream ocazii si cred ca norocul ne-a lipsit in aceasta seara pentru a castiga. Trebuie sa recunosc, insa, ca si Steaua este o echipa de mare calitate.

Raman inca 90 de minute la Belgrad. Asa cum am crezut aici in victorie, cu atat mai mult o sa credem acasa cu suporterii nostri in spate. Noi avem cei mai frumosi fani din lume", a spus Milinkovic, conform DigiSport.

Mirel Radoi, despre remiza cu Partizan din Liga Campionilor

Steaua a remizat, scor 1-1, in prima mansa a "dublei" cu Partizan Belgrad din preliminariile Champions League.