Reactia lui Reghecampf dupa remiza dramatica de la Basel

Miercuri, 06 Noiembrie 2013, ora 23:55
4725 citiri

Laurentiu Reghecampf, antrenorul Stelei, este extrem de dezamagit de remiza obtinuta de echipa sa in meciul cu FC Basel, din Champions League.

Tehnicianul a dat vina pe lipsa de experienta a jucatorilor "ros-albastri", care au primit gol in prelungirile partidei.

"Am avut o sansa incredibila de a castiga cele 3 puncte. Este foarte greu de analizat acum meciul. In momentul fazei golului cred ca puteam da mingea afara. Este vorba de experienta, de maturitate, mai avem mult de invatat. Trebuie sa invatam din aceste meciuri. Nu avea niciun rost ca in minutul 92 sa cautam golul al doilea, trebuia sa tinem de minge.

Cred ca am facut un meci bun. Am marcat, am blocat constructia adversa. Dar aceste lucruri sunt uitate cand gresesti, mai ales in minutul 91", a spus Reghecampf la DigiSport.

Antrenorul Stelei crede inca in sansele Stelei de a merge in primavara europeana.

"Credem in sansele noastre, dar va fi foarte greu. Trebuie sa castigam urmatorul meci de acasa si sa mergem la Londra ca sa scoatem un rezultat pozitiv. Dar trebuie sa credem in noi."

Steaua, remiza dramatica cu Basel in Champions League (Video)

Steaua a ratat victoria in meciul cu FC Basel, din etapa a patra a grupelor Champions League.

"Ros-albastrii" nu au reusit decat o remiza in Elvetia, scor 1-1, fiind egalati in prelungirile partidei.

In urma acestui rezultat, campioana Romaniei ramane pe ultimul loc in Grupa E, cu sanse minime de calificare in primavara europeana.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Reghecampf Steaua Basel, #Steaua Basel rezultat, #Steaua Basel Champions League , #Champions League